Zámek Hluboká nad Vltavou: Pohádkový klenot Jižních Čech

Zámek Hluboká nad Vltavou, majestátní sídlo tyčící se na skalnatém ostrohu nad řekou Vltavou, je bezpochyby jedním z nejnavštěvovanějších turistických cílů v České republice. Jeho pohádková silueta, evokující atmosféru anglických hradů, uchvátí každého, kdo se ocitne v jeho blízkosti. Ať už jste milovníky historie, umění, zahradnictví, nebo jen hledáte krásné místo pro výlet, Hluboká vás zaručeně okouzlí.

Historie zámku

Historie zámku Hluboká sahá až do 13. století, kdy na jeho místě stávala gotická tvrz. V průběhu staletí prošel zámek mnoha přestavbami, z nichž nejvýznamnější byla romantická rekonstrukce v 19. století, která mu dala jeho současnou podobu inspirovanou windsorským zámkem. Zámek byl po staletí sídlem rodu Schwarzenbergů a dodnes je svědkem bohaté historie a kultury České republiky.

Prohlídka zámku

Návštěvníci zámku Hluboká si mohou vybrat z několika prohlídkových tras, které je provedou bohatě zdobenými interiéry, impozantními sály a skrytými zákoutími. Prohlídky zahrnují reprezentační pokoje, lovecký salon, kapli, zámeckou kuchyni a zbrojnice. Zvláštní pozornost si zaslouží Zlatá komnata, která je vyzdobena pozlaceným dřevem a zrcadly a sloužila jako reprezentační prostor pro významné hosty.

Zámecký park

Kromě prohlídky zámku si nenechte ujít ani procházku rozsáhlým zámeckým parkem, který se rozkládá na svazích kopce pod zámkem. Park byl založen v 19. století a je navržen v anglickém stylu s romantickými zákoutími, fontánami, sochami a malebnými alejemi. V parku se nachází také řada vzácných stromů a rostlin, které dokreslují pohádkovou atmosféru zámku.

Akce na zámku

Zámek Hluboká nad Vltavou po celý rok pořádá řadu akcí pro celou rodinu. Konají se zde koncerty, divadelní představení, prohlídky s kostýmy, vánoční trhy a mnoho dalšího. Aktuální program akcí naleznete na webových stránkách zámku.

Tipy na výlet

Pokud navštívíte zámek Hluboká nad Vltavou, nezapomeňte se podívat i do malebného městečka Hluboká nad Vltavou, které se nachází pod zámkem. Městečko nabízí řadu restaurací, kaváren a obchodů se suvenýry. V okolí zámku se nachází také mnoho dalších turistických cílů, jako jsou například zřícenina hradu Bezděz, hrad Orlík a České Krumlov.

Zámek Hluboká nad Vltavou je jedinečným místem, které si vás zaručeně podmaní svou krásou a historií. Ať už se sem vydáte za poznáním, odpočinkem, nebo jen za krásnými fotkami, odnesete si odtud nezapomenutelné zážitky.

Redakce

Redakce

Milujeme cestování a rádi o něm také píšeme. Čtěte náš magazín o cestování a získejte skvělé rady a tipy na dovolenou pro celou rodinu. Máte dotaz nebo zájem o spolupráci? Napište nám!