Výlet do Prahy? – Zorientujte se v pražské dopravě

Dnešní článek bude věnovaný všem, kteří mají v plánu vyrazit na krásný výlet do Prahy. Praha je naše největší a zároveň hlavní město. Doprava je zde často poměrně komplikovaná. Nejlepším a nejrychlejším způsobem jak se po Praze pohybovat je využívat pražskou integrovanou dopravu, ve které jsou  zapojeny vlaky, tramvaje metro a autobusy. Nejčastějším a nejpopulárnější dopravním prostředkem je zde metro. Právě o něm bude v dnešním článku řeč.

Základní informace o pražském metru

Metrem v Praze se denně sveze až 1 600 000 lidí. K zajištění přepravy takového množství osob slouží až 730 vozů metra. Pražské metro má hned 3 linky (linku A – Zelená barva, linku B – Žlutá barva a linku C – Červená barva). Celkově má celá síť metra 61 stanic a z toho jich je 38 bezbariérově přístupných. V celém systému se také nachází 3 přestupní stanice:

  • Můstek (přestupní stanice linky A a B)
  • Florenc (přestupní stanice linky B a C)
  • Muzeum (přestupní stanice linky A a C)

Metro Praha vede převážně pod zemí až na koncovou část úseku linky C, která je v nadzemním tubusu. V některých částech vede i po Vltavou. Jedná se o úsek mezi stanicemi:

  • Trasa A – Staroměstská – Malostranská
  • Trasa B – Anděl – Karlovo náměstí

Jízdní řády

V průměru jezdí metro každé 4 minuty a to včetně víkendů a svátků. Intenzitu jízd ovlivňuje především denní doba, den a trasa. Obecně se dá říci, že metro je nejvytíženější od pondělí do čtvrtka především v ranních hodinách.

Cena jízdenek

Určitě Vás zajímá, kolik si tak připravit korun na jízdenky na metro. Pokud máte v plánu vyjet do Prahy na výlet se svým protějškem, tak si připravte 220 Kč. Za tuto cenu pořídíte 2 celodenní lístky pro dospělé a můžete cestovat naprosto neomezeně po celé Praze. Pokud v Praze plánujete pobýt delší dobu, tak se Vám rozhodně vyplatí zakoupit Lítačku. To je nová karta na MHD, která nahradila starou Opencard.

Redakce

Redakce

Milujeme cestování a rádi o něm také píšeme. Čtěte náš magazín o cestování a získejte skvělé rady a tipy na dovolenou pro celou rodinu. Máte dotaz nebo zájem o spolupráci? Napište nám!