Výhody a nevýhody cestování v obytném autě po celém světě

Cestování v obytném voze, karavanu nebo dodávce je v posledních letech velmi populární. A obliba tohoto netradičního cestování neustále roste. Mnoho lidí bohužel netuší, co to obnáší a často jsou po dovolené zklamaní. A jiní zjistí, že jim to vyhovuje mnohem více než život na jednom místě a pustí do cesty kolem světa. Podívejme se na pro a proti při cestování na kolech.

Výhody cestování na čtyřech kolech

Obrovskou výhodou je, že zažijete něco úplně nového. Navíc můžete jezdit z jednoho místa na druhé a nemusíte se neustále vracet na stejné ubytování. Máte naprostou svobodu a zažijete netradiční zážitky, které byste v chatě ani hotelu nezažili. Navíc si s sebou vezmete vše, co chcete. Při klasické dovolené máte omezené možnosti a nemusíte myslet nad tím, jaké vybavení bude v místě ubytování.

Do karavanu i obytného vozu můžete naložit hodně věcí. Záleží jen na tom, co je podle vás na dovolené nezbytné. Užít si můžete vlastní gril, nádobí, kola nebo koloběžky. Výhodou také je, že na některých místech můžete spát na divoko. Většinou ale musíte zaparkovat v kempu nebo místě, které je k tomu určené. Dovolená v obytném autě může být také levnější.

Nevýhody dovolené v obytném voze

Na seznamu proti se může objevit zařizování před cestou. Navíc musíte počítat s neustálým řízením, doplňováním vody, odstraňování odpadu, hlídání elektřiny apod. Jestli jste zvyklí na hotely, toto cestování pro vás bude zaručeně nepohodlné. Pro děti, které na to nejsou zvyklé, to také bude jistě náročnější. A pro jejich rodiče dvojnásobně.

Pronájem obytného vozu v sezóně může přijít na pěkné peníze a dovolená se vám tak prodraží. Nemluvě o tom, že pohonné hmoty dnes nejsou nejlevnější. Poplatky budete muset nechat také v kempech. Ve voze budete mít málo osobního prostoru a musíte si neustále dělat starosti o své cennosti. Víc nevýhod při cestování tímto způsobem nečekejte. Je to skvělý způsob, jak si užít dovolenou!

Redakce

Redakce

Milujeme cestování a rádi o něm také píšeme. Čtěte náš magazín o cestování a získejte skvělé rady a tipy na dovolenou pro celou rodinu. Máte dotaz nebo zájem o spolupráci? Napište nám!