Vesnice Pepka námořníka je jen jedním z lákadel nádherné Malty

Nejmenší stát Evropské unie se nachází jen asi dvě a půl hodiny letadlem. Každý rok tento stát navštíví zhruba milion turistů. Má to svůj důvod, protože si tu užijete nádhernou dovolenou. Příroda, jídlo, architektura i odpočinek tu na vás čeká připravený. Až budete plánovat příští dovolenou, měli byste se podívat právě na Maltu.

Popeye village vás přenese do pohádky

Na Maltě se nachází jedno speciální místo. Jmenuje se Popeye a najdete zde budovy, které se objevili v pohádce o Pepku námořníkovi. Tato vesnice pochází z doby, kdy se pohádka natáčela a nechali ji postavit samotní filmaři. Barevné domy (někdy ve velmi netradičních úhlech) si můžete v klidu projít a nasát pohádkovou atmosféru, kterou tato vesnička poskytuje pro děti i dospělé. Jestli máme tuto pohádku rádi a vyrostli jste na ní, můžete si ji zopakovat na tomto jedinečném místě.

Malta překvapí nádhernou přírodou

Na Maltu ale rozhodně nemusíte jezdit jen kvůli této vesnici. Pláží tu není mnoho, ale vypadají nádherně. Skaliska v jejich okolí jsou ideální pro amatérské i profesionální fotografy. V mořských hlubinách se nachází nádherné zázraky, ze kterých se stanou nezapomenutelné zážitky. Neváhejte a vrhněte se do potápění nebo šnorchlování. Uvidíte nádherné taje a zázraky této malé země. Uvidíte, že budete mít doma o čem vyprávět. Země to není velká, ale nabízí toho hodně.

Co dalšího můžete objevit na Maltě?

Poznávání nové země se neobejde bez jídla a pití. Gastronomie na Maltě je jedinečná a zaručeně vám bude chutnat. Špagety se zeleninou, králičí maso, taštičky z listového těsta nebo místní kapary stojí za ochutnání. Na Maltě je také vyhlášené bílé i červené víno. Za zmínku stojí také historické památky i diskotéky, kde se můžete bavit od noci až do rána. Chtěli byste vidět na dovolené vesničku Pepka námořníka a další divy tohoto malého státu?

Redakce

Redakce

Milujeme cestování a rádi o něm také píšeme. Čtěte náš magazín o cestování a získejte skvělé rady a tipy na dovolenou pro celou rodinu. Máte dotaz nebo zájem o spolupráci? Napište nám!