V Itálii na dovolené vás mohou čekat různá překvapení

Může vás překvapit například to, že Itálie je momentálně sužována zvýšenou seizmickou aktivitou a hrozí vážné riziko výbuchu sopek. Že jste o tom nevěděli? Právě takto vás mohou přepadnout i nenadálé zdravotní či jiné komplikace.

Nejčastější úrazy v Itálii pramení z na první pohled nevinných plážových sportů a aktivit, které místní obchodníci a animátoři prezentují jako oddechové srandičky pro širokou škálu turistů. Pamatujte, že takový paragliding nebo potápění s přístroji nejsou rekreační sporty a nevztahují se na ně základní tarify cestovního pojištění. Naopak jízda na banánu a vodní lyžování by mělo být naprosto bez rizik.

Nejčastější příčinou úmrtí v zahraničí jsou následky tonutí či srdeční selhání.

Je dobré mít na paměti, že obvykle užitečné pojištění odpovědnosti se nevztahuje na věci zapůjčené, v případě Itálie populární silniční a vodní skútry, a každý seriózní provozovatel půjčovny by měl mít pojištění svého vozového parku zahrnuto v ceně pronájmu.

TIP! Při ztrátě osobních dokladů nebo návštěvě banky počítejte se známou jihoevropskou siestou, takže se nevydávejte vyřizovat nezbytnosti na úřadech mezi 13. a 16. hodinou.

Oblíbené lyžování saturuje zdravotníky novými pacienty

Naše první doporučení se bude týkat toho, abyste při vyloženě lyžařském zájezdu zvolili speciální cestovní pojištění určené primárně ke krytí následků lyžařských úrazů. Takové „pojištění na hory“ neboli speciální pojištění na lyže, bude mít zvýšené pojistné limity právě pro zákroky, ke kterým často dochází v lyžařských střediscích. Je to např. zásah horské služby, letecký zásah, prohledávání terénu a složité transporty.

V Itálii musí podle zákona lyžaři a snowboardisté mladší 14 let nosit při zimních sportech ochrannou přilbu a legislativa upravuje i zásady bezpečného chování na sjezdovkách. Za prohřešky proti těmto zásadám dostanete pokutu až 250 € a pojišťovna může vaší ratolesti odmítnout proplatit náklady za ošetření zranění, které vzniklo při jízdě bez helmy.

Pokud se nedej bože na sjezdovce zraníte a sami vyhledáte ošetření, připravte se na to, že na nesmluvních klinikách, v tzv. casa di cura, budete platit péči tzv. na dřevo a prostředky budete nárokovat až v ČR zpětně. Léky rovněž hradíte všude v plné výši.

Největší počet zimních zdravotních problémů tvoří lyžařské úrazy, nejčastěji poranění kolenních a ramenních kloubů, otřesy mozku a zlomeniny.

Redakce

Redakce

Milujeme cestování a rádi o něm také píšeme. Čtěte náš magazín o cestování a získejte skvělé rady a tipy na dovolenou pro celou rodinu. Máte dotaz nebo zájem o spolupráci? Napište nám!