Ušetřete na letenkách díky jednoduchým trikům zkušených cestovatelů

Na ubytování nebo programu dovolené můžete velmi jednoduše ušetřit. Nejdražší jsou většinou právě letenky. Dobrou zprávou je, že i na nich můžete ušetřit a není na tom nic složitého. Musíte jen znát pár osvědčených triků, díky kterým můžete ušetřit i tisíce na své dovolené. Ty se vám budou zaručeně hodit v konečné destinaci. Na co nesmíte při nákupu letenek zapomínat?

Nejdůležitějším tipem jsou správné vyhledávače letenek

Tento způsob je nejpohodlnější, až budete hledat levné letenky. Mezi nejlepší vyhledávače levných letenek patří Kiwi, Loudavým krokem, Google Flights, Azair, Skyscanner nebo Momondo. Na internetu najdete řadu českých i zahraničních webů, které nabízí levné letenky. Přihlaste se do newsletteru a budete vědět o všech nabídkách ve chvíli, kdy to pro vás bude důležité.

Čas pro nákup i odlet je velmi důležitou věcí

Budete se divit, ale čas při nákupu letenek hraje důležitou roli. Nejlepší bude, když si koupíte letenky 4-11 týdnů předtím, než chcete vyrazit na cesty. Pro odlet na dovolenou si vyberte útěry, středu nebo sobotu, kdy jsou letenky nejlevnější. Pondělí a neděle jsou logicky nejdražší, protože v tyto dny létá největší množství lidí.

Levnější jsou také lety, které se konají brzy ráno. Máte-li na cestě přestup a nevadí vám čekání, zkuste najít alespoň šest hodin čekací doby. Letenky budou levnější. Nákup zkuste udělat během ledna, protože v tomto měsíci nakupuje málokdo a ceny budou nízko. Prázdniny, svátky nebo hlavní sezóna vám zajistí, že zaplatíte za cestu na dovolenou celé jmění. Zkuste vyrazit na cesty někdy jindy.

Nebojte se cestovat na jiné letiště

Z jiných měst jsou většinou cestovní náklady nižší než z Prahy. Zkuste se podívat na Polsko, Slovensko, Německo, Rakousko nebo Maďarsko. Možná to z těchto měst bude levnější do vaší cílové destinace. Navíc se podíváte do nového města. S cestováním nalehko jen s příručním zavazadlem se vám může také vyplatit. Zkuste využít pár těchto tipů a zaručeně si užijete své cesty s mnohem nižšími náklady.

Redakce

Redakce

Milujeme cestování a rádi o něm také píšeme. Čtěte náš magazín o cestování a získejte skvělé rady a tipy na dovolenou pro celou rodinu. Máte dotaz nebo zájem o spolupráci? Napište nám!