Umíte si vybrat vhodné oblečení na cesty a sport? 

Je tu jaro a před námi dny jako stvořené k výletům do přírody. Ať už se za čerstvým vzduchem vydáte na kole nebo pěšky, tak je vždy dobré se na takovou cestu vybavit kvalitním a především funkčním oblečením.

Co si mám představit pod pojmem funkční oblečení? 

Funkční oblečení by se dalo přirovnat k termoprádlu, ale jelikož má více možných využití než jen udržování teploty, označujeme takové oblečení za funkční. Funkční prádlo je vyrobené ze speciálních vláken, která odvádí lidský pot a vlhkost pryč od těla, popřípadě do dalších vrstev oblečení. Takové oblečení v horku nebo při zvýšené fyzické zátěži výborně odvádí vlhkost od pokožky a rychle schne. Díky tomu jste v suchu a teple. 

Doby, kdy se lidé do přírody a při sportování oblékali do tepláků a bavlněného trika jsou nenávratně pryč. Výrobky z mikrovláken jsou elastické a dobře přiléhají na tělo. Mají ploché švy, takže nikde netlačí a i po letech drží dobře svůj tvar. 

Oblíbenost funkčního oblečení stále roste 

Společně s tím, jak se dnes vyvíjejí nové technologie, tak se posouvá i kvalita materiálů používaných v textilním průmyslu. Díky neustálým inovací se zvyšuje i dostupnost nových materiálů. Ty už dnes nejsou výhradou profesionálních sportovců nebo záchranných složek, ale jsou dostupné široké veřejnosti. 

Kromě antibakteriálních a termoregulačních vlastností mají nové materiály používané na výrobu funkčního oblečení ještě jednu nespornou výhodu, kterou ocení především cestovatelé. A to nízkou hmotnost. Tato vlastnost je neocenitelná ve chvílích, kdy chceme cestovat takzvaně „na lehko“ nebo ušetřit na poplatcích za další zavazadlo u leteckých společností. 

Funkční oblečení se dnes díky své univerzálnosti stává nedílnou součástí našich šatníků a nachází své uplatnění nejen při sportu, ale také při práci nebo aktivním odpočinku.

Redakce

Redakce

Milujeme cestování a rádi o něm také píšeme. Čtěte náš magazín o cestování a získejte skvělé rady a tipy na dovolenou pro celou rodinu. Máte dotaz nebo zájem o spolupráci? Napište nám!