Sportujete rádi i na dovolených? Pak myslete i na své bezpečí!

Nadšení sportovci, co si nedokáží představit den bez pořádného výšlapu na kole nebo alespoň procházky v parku. Ti, kteří si nechtějí nechat ujít vodní sporty na dovolené v Karibiku nebo Středomoří. Nebo také lidé, kteří nemají rádi podcenění rizik, což se poté může hrubě nevyplatit.

Zábava v plném proudu je na dovolené jistě namístě, ale náhoda je nepříjemný kamarád a stát se může opravdu snad úplně cokoliv. Prostě, štěstí nepřeje nepřipraveným, když si dovolíme parafrázovat jedno okřídlené úsloví…

Užijte si dovolenou bez strachu z toho, že se něco stane

Neříkejte ne rekreačnímu sportu na dovolené. Naopak, všechno si přeci můžete vychutnat – a to doslova plnými doušky. Balíček více než stovky různých sportů už v rámci základní ceny, samozřejmě se počítá s rekreační – a nikoliv soutěžní – úrovní. Basketbal, fotbal, golf nebo házená, ale klidně také sportovní lov, squash nebo šnorchlování, bez nějž je dovolená u moře pro někoho dokonce spíš nuda.

Nemusíte si volit připojištění pro konkrétní sport, protože v této více než stovce možností najdete zahrnutou prakticky každou aktivitu, co se dá dělat na pohodové dovolené. Pokud ale chcete dělat sport, při kterém se trochu víc zapotíte nebo představuje určité riziko, máte také možnost sjednání pojištění, to není žádný problém. Jen to samozřejmě bude chtít trochu více podrobností.

Připojistit se na obtížnou horskou túru nebo potápění je nutnost

Riziko bohužel číhá všude, je třeba připravenosti na všechny možné problémy. Naštěstí je tu komplexní připojištění pro adrenalinové sporty, ať už se zrovna chystáte na hlubinné potápění nebo třeba na vrcholky hor. Do této sekce se nakonec počítá hodně sportů, třeba i běh s býky nebo zorbing. Adrenalinové sporty, při kterých se tají dech, jsou prostě lákadlem. 

Redakce

Redakce

Milujeme cestování a rádi o něm také píšeme. Čtěte náš magazín o cestování a získejte skvělé rady a tipy na dovolenou pro celou rodinu. Máte dotaz nebo zájem o spolupráci? Napište nám!