Severská atmosféra Norska okouzlí každého cestovatele

Norsko je jedinečná země s nádhernou přírodou, kterou zatím neobjevilo příliš mnoho turistů. Můžete si proto užít dovolenou bez velkého množství turistů. V létě si užijete slunce 24 hodin denně a v zimě můžete naopak sledovat polární záři. To jsou zážitky, které vám poskytne jen pár míst na světě. A Norsko je jedním z nich. Na co se zde můžete těšit?

Norské fjordy jsou legendární

Fjordy jsou jezera, ve kterých je slaná voda. Navíc je toto slovo jediné, které se dostalo z Norska do celého světa. Norské fjordy jsou známá všude a je k tomu dobrý důvod. Nádherně modrou vodu lemovanou vysokými skalami a zelenými vrchy jinde nenajdete. Takovou podívanou navíc nezapomenete do konce svého života!

Tradiční architektura a divoká zvířata zlepší vaši dovolenou

Chcete potkat na cestách sobi nebo si vychutnat místní čerstvé ryby? Norsko je skvělým místem, kde to můžete zažít. Navíc si zde můžete sami zarybařit a ulovit si vlastní večeři. Dřevěné domky jsou pro Norsko typické a uvidíte je na každém kroku. Rybářské vesnice se nachází po celém Norsku. Jde o oblíbené místo pro milovníky rybaření, protože tu můžete chytit pořádné úlovky.

Velkou výhodou je, že můžete v Norsku kempovat nadivoko. Díky tomu hodně ušetříte, když nechcete bydlet v hotelech a utratit hodně peněz za ubytování. Norsko zaručeně nepatří mezi levné země, ale tímto způsobem můžete na své dovolené hodně ušetřit. Navíc můžete každý den spát někde jinde. Ráno uvidíte ze stanu jiný výhled, ale všechny budou stejně nezapomenutelné.

Dokonalé místo pro milovníky hor a turistiky

Norsko je protkané nejen nádhernou přírodou, ale také majestátními horami. Jestli jste fanoušky turistiky a procházkách po horách, tato země se vám bude líbit. Až uvidíte místní hory, už nebudete chtít jezdit na dovolenou nikam jinam. Navíc se můžete od místních lidí naučit jejich klidný a šťastný styl života, který je přímo nakažlivý.

Redakce

Redakce

Milujeme cestování a rádi o něm také píšeme. Čtěte náš magazín o cestování a získejte skvělé rady a tipy na dovolenou pro celou rodinu. Máte dotaz nebo zájem o spolupráci? Napište nám!