Rumunsko a jeho divoká příroda

Když se řekne Rumunsko, většině lidí se vybaví socialistické vozy Dacia, dobrý fotbal a především démon v podobě hraběte Drákuly. A přestože nejmocnější středověký rumunský vládce žil v 15. století, asociaci s vampirizmem mu prvně připsal až Bram Stoker v knize Drakula o dalších 400 let později. Publikováním této knihy se mýtus okolo Drákuly stal tak populární, že dal do pozadí mnohem zajímavější fakta o Rumunsku. 

Příroda, příroda a zase příroda. Za tou byste se měli jednoznačné vydat, pokud se chystáte navštívit Rumunsko. Husté, nedotknuté lesy, nespočetné množství ptáků, savců a drobných živočichů, vzduch, který pročistí každou buňku vašeho těla. Mluvíme o nejcennějším bohatství, které Rumunsko má, o živé nedotčené přírodě. Rumunská krajina se může pyšnit největším počtem původních lesů v Evropě. Mnoho rumunských pohoří patří pod národní parky a najdete v nich velmi dobře značené turistické cesty, které vás provedou mimořádně krásnými scenériemi. Budete-li mít štěstí, potkáte jeleny, divoké kočky, medvědy, stádo volně žijících koní či dokonce bizony, kteří se pohybují v rezervaci “Dragos Voda” v Neamt. Jde o jedinou rezervaci s volně žijícími bizony v Evropě.

Pokud chcete pocit jako  amazonském pralese, zamiřte na deltu Dunaje. Labyrint vodných kanálů s písečnými ostrovy, a stromy rostoucími přímo z vody jsou ptačím rájem.  Najdete tu tisíce kormoránů, čápů a volavek. Právě díky nedotknuté přírodě získáte při ústí Dunaje pocit, že se nacházíte v daleké exotice, mimo civilizaci. Rumunské mokřady jsou pro turisty dostupné a poznávat okolní svět můžete i z vyhlídkových lodí nebo z rybářských vesniček, ve kterých žijí poslední místní rybáři.

Rumunsko je mnoha směrech velmi podobné Slovensku. At už je to faunou a florou nebo tím že se krajinou táhne pohoří Karpat. Nedotčenosti rumunské přírody však žádné země nemůže konkurovat. 

Toužíte-li nahlédnou do přírodních krás a tajů Rumunska, sledujte nejnovější dokument na Viasat Nature, Divoké Rumunsko, v premiéře 1. září 2019 ve 20:00 hod. Kromě přírodních krás uvidíte díky objektivům speciálních kamer jedinečné záběry vlků, bizonů a medvědů v přirozeném prostředí. 

Po zhlédnutí dokumentu vám už zbyde jediné, naplánovat váš výlet právě do Rumunska. 

Redakce

Redakce

Milujeme cestování a rádi o něm také píšeme. Čtěte náš magazín o cestování a získejte skvělé rady a tipy na dovolenou pro celou rodinu. Máte dotaz nebo zájem o spolupráci? Napište nám!