Procestovat Itálii je snem každého cestovatele, přidáte se také?

Kolébka civilizace tak, jak ji známe – antický Řím přinesl světu akvadukty, latinu a spoustu zajímavých staveb, které můžeme dnes obdivovat klidně celou dovolenou. Nakonec, stále rychlejší styl cestování nám hraje do karet, výlety třeba do Itálie nebo některé jiné krásné středomořské země, jsou mnohdy zážitkem na celý život. Pojďme si projít třeba pár pěkných míst Apeninského poloostrova, ale zavítejme také na Sicílii, která nabídne nerušený odpočinek v horách i rušná letoviska. Vybere si tedy každý…

Sicilská města jsou prodchnutá staletou historií 

Připomenout si jednu z metropolí Sicílie, slovutné Palermo, je pro vášnivé cestovatele spíš nutnost a povinnost. Památka nejen na antiku, ale i normanské panství v dobách středověku, například v podobě kostela San Salvatore – nechybí ani jezuitská kolej ze šestnáctého věku, jakož i Garibaldiho park. Prohlédnete si i muzeum věnované marionetám nebo divadla jako je Teatro Massimo, takže i kulturnímu životu bude učiněno zadost.

Velmi atraktivní je i městečko Cefalù, kde si prohlédnete katedrálu z normanských časů a neujdete ani chvilkám plným opalování na pláži. Jihoitalské letovisko, které jako by z oka vypadlo některým destinacím na severu země – jen jsou všude kolem hory, díky nimž se nadýcháte prvotřídního přírodního aroma. Pokud preferujete spíš řeckou kulturu, nesmí vám uniknout Taormina, kde uvidíte zákulisí tradičního divadla z helénské epochy. Pravda, v místních obchodech nebo restauracích si trochu připlatíte, ale výhled na moře účty zdatně dorovná. Itálie jako celek má nabídku velmi širokou, jen co je pravda!

Antika kvete v Agrigentu ještě dnes…

Pokud máte rádi historii, spojenou třeba s Punskými válkami nebo jinými zajímavými érami římského státu, je Agrigento snad nejlepší destinací Sicílie – nakonec, není divu, že už přes dvacet let se pyšní zápisem na prestižní seznam světového dědictví UNESCO. Dalším z takových míst je Segesta, které je ale proti Agrigentu spíš skromnějším bratrancem a více se pokocháte zelenou přírodou v jeho nejbližším okolí. Do třetice si pak představme městečko Corleone, jehož název evokuje už sám o sobě svět mafiánů. Velký luxus nečekejte, ale výhled z nedaleké hory si opravdu užijete. 

Výstup na Etnu je pro turisty, kteří věří své fyzické kondici – ale nebojte, připravena je také lanovka, takže i když na první pohled vypadá procházka všelijak, můžete si ji jednoduše zkrátit a pak se do cíle dopravit džípem. Hříchem by bylo opomenout i Liparské ostrovy, protože když už budete na Sicílii, námořnímu výletu se meze nekladou. Jen kousek od severního pobřeží jednoho z největších evropských ostrovů najdete místo, kde se výborně potápí a pořádají i pěší túry. V rámci cestování po Evropě a obdivování nových a nových míst by byla škoda takovou lokalitu opomenout, že?

Redakce

Redakce

Milujeme cestování a rádi o něm také píšeme. Čtěte náš magazín o cestování a získejte skvělé rady a tipy na dovolenou pro celou rodinu. Máte dotaz nebo zájem o spolupráci? Napište nám!