Nevšední dopravní značení, které opravdu existuje

Většinu dopravních značek jste již viděli. A zřejmě uznáte, že na nich nebylo nic moc zábavného. Ale čas od času narazíte na vskutku unikátní kousek, který vás rozesměje – anebo dokonce přiměje přemýšlet, jestli byl skutečný, nebo šlo o jev, zvaný fata morgána. Následující značení jsme si nevymysleli – opravdu je ve světě k vidění a tříští pozornost řidičů.

Neviditelné krávy na Havaji

Manua Kea je nejvyšší neaktivní štítová sopka na Havaji a zároveň nejvyšší hora celých Havajských ostrovů. Až se zde někdy vydáte na exotickou dovolenou, nenechte se vyvést z míry dopravní značkou, která upozorňuje na přítomnost neviditelných krav. To jako vážně?

Na první pohled jde o dopravní značení, které zde umístil nějaký humorista či milovník tajemna a konspiračních teorií. Na značce je totiž uvedeno „pozor na neviditelné krávy“. Ovšem po přečtení doplňujících informací vám bude hned jasné, že jde o tmavě zbarvený dobytek, který v mlze a večer téměř není vidět. Záhada vyřešena.

Pozor na imigranty

Na takové dopravní značení v Praze nenarazíte, ale v blízkosti hranic mezi USA a Mexikem jsou značky s vyobrazením rodiny utíkajících imigrantů poměrně běžnou záležitostí. Jde snad o varování před nebezpečnými lidmi, na které by si řidiči měli dát pozor a rozhodně jim nezastavovat? To ani ne. Naopak by měli zpomalit a dbát zvýšené pozornosti, protože hrozí, že jim utečenci při přebíhání dálnice skončí pod koly.

Značka, do které můžete narazit

Náraz do dopravní značky může skončit fatálně, ale v případě jednoho specifického značení naopak řidiče zachrání. Jde o alternativu k zákazu vjezdu pro vozidla s výškou přesahující vyznačenou mez.   Má podobu nepřehlédnutelné bariéry a nese upozornění ve smyslu, že pokud vozidlo neprojede zde, neprojede ani pod mostem. Funguje velmi dobře!

Redakce

Redakce

Milujeme cestování a rádi o něm také píšeme. Čtěte náš magazín o cestování a získejte skvělé rady a tipy na dovolenou pro celou rodinu. Máte dotaz nebo zájem o spolupráci? Napište nám!