Nevíte, kam jet na dovolenou? Madagaskar vás překvapí pestrostí

Čtvrtý největší ostrov na světě je ideálním místem na dovolenou pro všechny, kdo milují pláže, vodu, přírodu i dobré jídlo. Madagaskar je největším ostrovem Afriky najdete na něm pestrou přírodu i přátelské obyvatele, kteří si zaručeně získají vaše srdce. Co můžete na tomto nádherném ostrově vidět a zažít?

Místa, na která nesmíte zapomenout

Začneme v hlavním městě Madagaskaru, které se jmenuje Antananarivo, zkráceně Tana. Jde o klasickou metropoli, kde potkáte mnoho hotelů, restaurací, obchodů a historické památky města. Největším důvodem pro návštěvu Madagaskaru jsou ale rozhodně národní parky, které se na ostrově nachází. Na výběr jich máte hned několik. Navštívit byste měli hlavně:

  • národní park Andasibe-Mantadia,
  • přírodní rezervace Tsingy de Bemaraha,
  • národní park Isalo,
  • národní park Ranomafana.

V národních parcích a rezervacích uvidíte nejen nádhernou přírodu, ale také mnoho zvířat. Potkat můžete lemury indri, což jsou největší lemuři na světě. Uvidíte ale také nádherné aligátory. V přírodní rezervaci se nachází ostré kamenné útvary, které se dostaly na seznam UNESCO. Podívat se tam můžete jen v období sucha, protože jinak jsou zaplaveny vodou.

O nádherné pláže není na ostrově nouze

Na Madagaskaru si užijete neuvěřitelného klidu a zbavíte se stresu. Místní lidé jsou velmi klidní, veselí a uvolnění. Na váš tato atmosféra rychle dolehne také, až uvidíte místní pláže. Akanin’ny Nofy je palmová pláž, kde uvidíte více než 100 tisíc palem, mangrovové porosty nebo jezera. Jestli si chcete užít pláž, kterou používají hlavně místní lidé, zajeďte na Île Sainte Marie.

Zažijete zde pravou karibskou atmosféru, pirátský hřbitov i mnoho malebných zátok. Bílý písek a azurová voda navíc budou zvát ke koupání a šnorchlování. Za návštěvu stojí také ostrůvek Nosy Ve, kde můžete vidět vzácné tropické ptáky. Při potápění uvidíte jedinečné korálové útesy a nespočet pestrobarevných ryb. Jednoduše jde o ráj na zemi, který by měl každý z nás zažít alespoň jednou za život!

Redakce

Redakce

Milujeme cestování a rádi o něm také píšeme. Čtěte náš magazín o cestování a získejte skvělé rady a tipy na dovolenou pro celou rodinu. Máte dotaz nebo zájem o spolupráci? Napište nám!