Nejtajemnější místa v Čechách, na která můžete vyrazit

Čechy jsou krásné. Máme překrásnou přírodu, bohatou historii a vynikající jídlo. Možná ale nevíte, že hodně míst u nás skrývá tajemnou minulost, která je pronásleduje dodnes. V celé zemi můžete navštívit nespočet tajemných míst. Některá z nich si představíme dnes. Vyrazte alespoň na některé z nich a jistě okamžitě pocítíte zvláštní atmosféru a energii, kterou tato místa oplývá.

Soudný kámen a legenda o apokalypse

Kolihový les u Kosovy Hory skrývá velký kámen ze žuly. Jeho prohlubně v minulosti sloužily k důležitým posláním. Konaly se zde soudy, rituály a obřady. Němcové se během války tohoto kamene z nějakého důvodu obávali a nakonec do nechali odstřelit. Podle legendy šlo kámen, ze kterého se měli objevit čtyři jezdci apokalypsy a vyhladit čtvrtinu celé planety.

Pracovití čerti v Posázaví

Mezi Sázavou a Chotouní se nachází v krajině obrovská brázda, která nemá žádné logické vysvětlení. Jde snad o největší záhadu v Čechách. Podle pověstí ji vytvořil svatý Prokop, který do pluhu zapřáhl čerta a nechal ho pracovat tak dlouho, dokud nebyl dostatečně unavený. Brázda je 21 kilometrů dlouhá a 14-20 metrů široká. Musel proto pracovat velmi dlouho a usilovně.

Pomsta mocné víly

V oblasti mezi Loktem a Karlovými Vary protéká řeka Ohře. V jednom místě stojí nádherné Svatošské skály. Právě k nim se váže zajímavá legenda. Jan Svatoš prý zaslíbil lásku a manželství víle. Potom ji ale podvedl a chtěl si vzít jinou dívku. Svatební průvod se ale daleko nedostal a víla se rozhodla Svatoše potrestat. Proměnila proto všechny svatebčany i muzikanty ve skály.

Tajemná legenda o vzniku Macochy

Macocha je nejslavnější propastí v naší zemi. Víte, jak vznikl její název? Podle pověsti se nevlastní matka chtěla zbavit syna svého muže, kterého neměla ráda. Stala se z ní zlá macecha, která dovedla chlapce k hluboké černé jámě a strčila ho dolů. Chlapec se zachránil, ale jeho macecha stejné štěstí neměla. Z tohoto důvodu se propasti říká Macocha a za bouřlivých nocí je zde údajně slyšet zoufalý pláč.

Zdroj/ foto: kudyznudy.cz, jupigo.com

Redakce

Redakce

Milujeme cestování a rádi o něm také píšeme. Čtěte náš magazín o cestování a získejte skvělé rady a tipy na dovolenou pro celou rodinu. Máte dotaz nebo zájem o spolupráci? Napište nám!