Nejlepší místa na glamping v Čechách, kde si užijete přírodu i luxus

Víte, co je glamping? Jedná se prakticky o kempování ve velkém stylu, do kterého se mohou pustit i velmi nároční jedinci. Jestli jste zvyklí jen na pobyt v hotelech a chcete zkusit něco nového a trochu netradičního, glamping je pro vás ideální. To ale platí pro všechny, kdo chce udělat z ubytování velký zážitek při dovolené nebo alespoň na prodloužený víkend. Poradíme vám, kam vyrazit.

Domky na stromech jsou velmi populární!

Treehouse je ideální pro všechny milovníky přírody, protože se obvykle nachází v lesích. V obci Hrusice najdete prosklenou chatu v korunách stromů, odkud můžete pozorovat nejen přírodu, ale také ovce na pastvinách. Treehouse Sněžník je ideální pro 4 osoby a kromě chaty si užijete také saunu nebo otevřené ohniště.

Vyzkoušejte si dovolenou v teepee

Jedinečným zážitkem bude zaručeně ubytování v teepee v Safari Resortu Hluboká u Borovan, kde budete obklopeni exotickými zvířaty. Luxusní podoba teepee se nachází také u Pyskočel v Posázaví. Užijete si výhled na přírodu z vířivky, saunu, gril a krásnou terasu. Další možnost tohoto jedinečného ubytování najdete také v areálu Parku 360, kde budete mít soukromí a výhled na západ slunce.

Ubytování uprostřed lesa vám zajistí dokonalý klid

V současnosti se v Čechách nachází mnoho luxusních stanů nebo jiných budov, které jsou uprostřed ničeho. Tuto atmosféru si můžete užít u jihočeského rybníka, kde stojí Chata v lese. Glamping u hraběte Kinského v oboře Kněžičky je také velmi luxusní a zažijete zde velmi netradiční atmosféru. Podobných možností ale máte v Čechách mnoho.

Stejně tak se můžete ubytovat v kopuli v beskydských horách v glampingu Bahenec. Glamping v divočině si zaručeně užijete, protože jde o pár karavanů v naprostém soukromí. Kolem vás bude jen čistá příroda CHKO Brdy, zvuky lesa a místních zvířat. Příbytek na kolečkách jménem Aranka je velmi netradiční, ale pro zamilovaný pár to bude ideální místo pro společný odpočinek.

Redakce

Redakce

Milujeme cestování a rádi o něm také píšeme. Čtěte náš magazín o cestování a získejte skvělé rady a tipy na dovolenou pro celou rodinu. Máte dotaz nebo zájem o spolupráci? Napište nám!