Nejkrásnější zajímavosti z celého světa, které se vyplatí navštívit

Cestování do zahraničí se letos znovu rozbíhá, a proto si můžete dělat nové plány na cesty. Po celém světě existují velmi zajímavá místa, která jsou zcela jiná než ostatní. Některé z nich byste za svůj život rozhodně měli navštívit. Dnes se podíváme na některé z nich.

Španělská Granada a čínská Eiffelova věž

Granada je velmi netradiční město, které můžete navštívit v poměrně blízkém Španělsku. Jedná se o město mezi skalami. Asi 2000 domů se dokonce nachází v jeskyních v podzemí. Město vzniklo v 15. století a nikde jinde podobné neuvidíte.

Myslíte, že Paříž je jen jedna? Velký omyl. V Číně totiž existuje druhá a mají dokonce i svou vlastní Eiffelovu věž. Jedná se o předměstí Chang-čou, kterému se říká malá Paříž. Najdete zde nejen slavnou věž, ale také Vítězný oblouk, bulvár Champs-Elysées nebo fontánu z Lucemburské zahrady. Na chvíli budete mít i v Číně pocit, že jste v Evropě.

Bahamy a Galešnjak

Bahamy jsou nádhernými, exotickými ostrovy. Ostrov New Providence ale nabízí jednu velkou zajímavost. Pod hladinou moře se zde skrývá obrovská socha Ocean Atlas, která je vysoká 5,5 metru a váží asi 60 tun. Díky tomu je největší podmořskou sochou na světě a byla speciálně vytvořena umělcem jménem Jason deCaires Taylor.

Galešnjak je ostrov v Chorvatsku, na který si užijete pohled hlavně z letadla. Má totiž tvar srdce. Takových na světě existuje hned několik, ale tento byl označen za nejkrásnější a nejdokonalejší srdce, které existuje. Původně byl neobydlený, ale dnes tam můžete vyrazit na krásnou a velmi romantickou dovolenou.

Ráj všech milovníků přírody

Dánsko bylo označeno jako nejčistější země na světě. Jestli vás zajímá ekologie a nechcete se během dovolené neustále dívat na odpadky po zemi, měli byste vyrazit právě do Dánska. Jejich přístup k životnímu prostředí je známý po celém světě a jistě získáte nový pohled na to, jak by to mohlo vypadat a fungovat.

Redakce

Redakce

Milujeme cestování a rádi o něm také píšeme. Čtěte náš magazín o cestování a získejte skvělé rady a tipy na dovolenou pro celou rodinu. Máte dotaz nebo zájem o spolupráci? Napište nám!