Letecká společnost Emirates posiluje svůj provoz napříč kontinenty

Od začátku svého finančního roku zvýšila společnost Emirates počet letů o 31 % a ve svém nejnovějším zveřejněném letním řádu, který začíná 26. března 2023, plánuje další navýšení kapacity sedadel.

V uplynulých měsících aerolinka naplánovala a realizovala posílení provozu v rámci celé své sítě – znovu zavedla lety do pěti měst, zahájila lety do nové destinace Tel Avivu, přidala 251 letů týdně na stávající linky a pokračovala v představování nových služeb ve vzduchu i na zemi.

Adnan Kazim, obchodní ředitel společnosti Emirates, uvedl: „Emirates pokračuje v rozšiřování své globální sítě a posiluje svou kapacitu tak, aby uspokojila poptávku po cestování po celém světě. Náš finanční rok začal relativně klidně, protože jsme pozdržovali náběh až do června, kdy byl dokončen plánovaný program obnovy severní dráhy na mezinárodním letišti v Dubaji. Od července 2022 je to nepřetržitá expanze.“

„Poptávka zákazníků rostla rychle a naše budoucí rezervace jsou také velmi pozitivní. V Emirates usilovně pracujeme na několika frontách souběžně – snažíme se obnovit provozní kapacitu tak rychle, jak to ekosystém zvládne, a zároveň modernizujeme naši flotilu a produkty, aby si naši zákazníci mohli vždy v rámci poskytovaných služeb vychutnat ten nejlepší možný zážitek. Dosud byla kompletně zrenovována naše čtyři letadla A380, která nyní nabízejí nové interiérové kabiny a sedadla Premium Economy,  další zmodernizované letouny budou postupně uvedeny do provozu. Náš program obnovy a renovace kabin a služeb v hodnotě 2 miliard USD právě probíhá a dostává se do své hlavní fáze.“

V nadcházejících měsících budou zavedené linky do Evropy, Austrálie a Afriky obsluhovány dalšími lety společnosti Emirates, zatímco ve východní Asii dochází k obnovení linek do dalších měst.

Nasazení letadel A380 v letní sezóně 2023

Emirates pokračuje v navyšování provozu letounů A380 a znovu jej zavádí v rámci celé své sítě. V nadcházejícím období se A380 objeví v těchto městech: Glasgow (od 26. března), Casablanca (od 15. dubna), Peking (od 1. května), Šanghaj (od 4. června), Nice (od 1. června), Birmingham (od 1. července), Kuala Lumpur (od 1. srpna) a Tchaj-pej (od 1. srpna).

Regionální letové řády pro nadcházející období:

Evropa

 • Amsterdam: Od 2. dubna nabídne linka do Amsterdamu 14 až 19 letů.
 • Athény: V období od 1. června do 30. září bude kvůli uspokojení poptávky v letních měsících přidána denní sezónní linka do Athén
 • Boloňa: Od 1.května bude na trase do Boloně navýšena frekvence letů z 5 týdně na denní linku.
 • Budapešť: Od 1. června bude do Budapešti navýšena letová frekvence z 5 letů týdně na denní spojení.
 • Londýn: Od 1. května bude letiště Stansted v Londýně obsluhováno dvěma denními lety, tím se počet letů Emirates do Londýna zvýší na 11 denně (včetně 6 denních linek na londýnské letiště Heathrow a 3 denních linek na letiště Gatwick).
 • Benátky: Od 26. března se počet letů do Benátek navýší z 5 na 6 týdně a od 1. června bude tuto destinaci obsluhovat denní linka.

Afrika

 • Káhira: Od 29. října se počet letů do egyptské Káhiry zvýší z 25 na 28 týdně.
 • Dar es Salaam: Od 1. května bude místo pěti letů týdně obsluhovat Dar es Salaam denní linka.
 • Entebbe: Z původních 6 letů týdně bude od 1. července obsluhovat Entebbe denní spoj.

Austrálie a Nový Zéland

Lety Emirates bez mezipřistání do Austrálie se vrátí na úroveň před pandemií, od 1. května do Sydney a od 1. června do Brisbane.

 • Brisbane: Od 1. června bude obsluhovat Brisbane denní linka Emirates, počet letů do této destinace se tak navýší na 14 týdně.
 • Christchurch: Od 26. března se obnoví denní linka z Dubaje s mezipřistáním v Sydney.
 • Melbourne: Do Melbourne bude od 26. března přidána třetí denní linka přes Singapur. Tím se navýší kapacita do Melbourne a obnoví se spojení mezi touto destinací a Singapurem. Další dvě denní linky z Melbourne létají do Dubaje bez mezipřistání.
 • Sydney: Od 1. května bude na trase do Sydney přidán třetí denní spoj bez mezipřistání.

Východní Asie

 • Bangkok: Od 1. srpna bude na lince do Bangkoku přidán pátý denní spoj.
 • Peking: Od 15. března zahájí Boeing 777-300ER denní linku do Pekingu bez mezipřistání, od 1. května pak přejde na A380 a od 1. září bude do Pekingu zahájena také druhá denní linka s A380.
 • Hong Kong: Od 29. března bude přidán denní přímý let, tím se počet letů Emirates zvýší na 14 týdně, včetně stávající denní linky Dubaj-Bangkok-Hongkong.
 • Kuala Lumpur: Od 1. června bude do této destinace přidán třetí denní let.
 • Tokio: Od 1. dubna bude obnovena denní linka do tokijské Hanedy, tím se počet letů Emirates v Japonsku zvýší na 21 denních spojů, včetně denní linky A380 do Tokia-Narity a denní linky Boeingu 777 do Ósaky.
Redakce

Redakce

Milujeme cestování a rádi o něm také píšeme. Čtěte náš magazín o cestování a získejte skvělé rady a tipy na dovolenou pro celou rodinu. Máte dotaz nebo zájem o spolupráci? Napište nám!