Kouzelná procházka Adršpašskými skalami vám vyrazí dech

Adršpašské skály můžete znát z pohádek, jako je Třetí princ, Peklo s princeznou nebo Princ a Večernice. Filmaři přitom nejsou jediní, kdo si toto místo zamiloval. Každoročně sem přijíždí mnoho lidí a prochází se mezi vysokými, majestátními skalami, kolem krásné říčky a skrz slavnou bránu. Žádný člověk, který se rozhodne pro návštěvu těchto skal, zaručeně neodejdete se zklamáním.

Skalní město a nádhernou přírodou

Adršpašské skály jsou často vnímány jen pro své vysoké skály. To ale není zdaleka jediné, co tam uvidíte. Po příchodu jako první uvidíte velké a nádherné jezero, které můžete celé obejít a udělat si krásnou procházku. Kromě toho je zde samozřejmě hlavní trasa, která vás provede skrz celé skalní město. Potkáte tam nejen úžasné skály mnoha velikostí a tvarů, ale také čistou přírodu.

Do skal je zasazená také gotická brána, která se stala velmi oblíbeným místem pro fotografování. Hned za bránou se projdete poměrně úzkou částí mezi skalami a všude kolem vás budou jen malé říčky a rostliny. Na každém kroku uvidíte nádhernou přírodu a budete se cítit jako v pohádce. Jestli milujete pohádky, které se zda natáčely, rozhodně byste se do skalního města měli podívat.

Turistika pro odvážné

První část skal můžete absolvovat i s kočárkem. Do druhé části se příliš nehodí. Můžete si tu totiž vyzkoušet průchod velmi úzkou částí, která nemá ani půl metru na šířku. Myší díra je skutečně pro odvážné. Máte-li klaustrofobii, na konci se budete cítit jako hrdinové. Celá trasa je dlouhá asi 3,5 kilometru a zabere vám přibližně 3 hodiny času.

Kam vyrazit v okolí Adršpašských skal?

V nejbližším okolí kolem skalního města najdete město Police nad Metují, kde je Muzeum stavebnice Merkur a papíru, které si užijí děti i dospělí. Vyrazit můžete také do Babiččina údolí a na zámek Ratibořice, který nabízí nejen prohlídku komnat, ale také nádherných zahrad. Viktorčin slav, Staré bělidlo nebo Rudrův mlýn budou krásnými výlety pro fanoušky české literatury.

Zdroj/ foto: adrspasskeskaly.cz

Redakce

Redakce

Milujeme cestování a rádi o něm také píšeme. Čtěte náš magazín o cestování a získejte skvělé rady a tipy na dovolenou pro celou rodinu. Máte dotaz nebo zájem o spolupráci? Napište nám!