Kopřivnice: město automobilů a krásné přírody

Kopřivnice je do povědomí široké veřejnosti zapsaná díky známé značce automobilů Tatra, která opět dobývá automobilový svět. Žádný tatínek ani klučina si tak nemůže nechat ujít návštěvu tohoto města, kde se najde zábava a relaxace pro celou rodinu. Zavítejte tedy do Moravskoslezského kraje, kde se v blízkosti beskydských pahorků nachází město, které spolu s blízkým Štramberkem, Příborem a Hukvaldy tvoří známou Lašskou bránu Beskyd.

Milovníci aut a historie si přijdou na své

Automobilovým průmyslem Kopřivnice doslova žije a její Technické muzeum je nejoblíbenější v kraji, s roční návštěvností držící se kolem 100 tisíc nadšených obdivovatelů. Přímo v prostorách Technického muzea můžete vidět i expozici fenomenálního rodáka Emila Zátopka a jeho manželky olympioničky Dany Zátopkové, která muzeu věnovala velkou část expozice. Počátky výroby kočárů, které předcházely prvnímu automobilu bez tažení koňskou silou vyrobeným právě v Kopřivnici, můžete obdivovat v Muzeu Fojtství. Něžnější pohlaví si pak přijde na své v Lašském muzeu, které je věnováno nejen místní továrně na hliněné výrobky a známému rodákovi Zdeňku Burianovi, ale také modernímu umění a výstavám nadějných mladých umělců.

Malebná kopřivnická příroda vás překvapí

I když je Kopřivnice často řazena mezi technická a paneláková města, o to více vás překvapí její kouzelná příroda, která má skutečně co nabídnout. Stačí vyrazit nad Kopřivnici a projít se na Červený kámen, z jehož vrcholu máte město jako na dlani. Po cestě se můžete kochat zříceninou hradu Šostýn, odpočinout si u skutečně malebného rybníčku, obdivovat Jasníkovu studánku a kochat se pohledem z Raškovy vyhlídky. Rozhledna na Bílé hoře pak na druhém konci města nabízí opět úchvatnou vyhlídku, ale také příjemnou procházku lesem, kterou si můžete prodloužit až do nedalekého Štramberka.

Zábava, sport i dobré jídlo

Pokud se nabažíte procházek, historie i technického světa automobilů, pak zábava teprve začíná. Kopřivnice nabízí v blízkosti přírody a lesa kouzelné koupaliště, jehož součástí je i minigolf či hřiště na plážový volejbal. Dopřát si můžete i vyjížďku na koních v nedalekém Bubla City Ranchi a vaše děti se mohou vyřádit na některém z mnoha nově zbudovaných dětských hřišť a to včetně dopravního. Zatoužíte-li po dobrém jídle a pití, o kvalitní restaurace i kavárny není ve městě nouze, navíc jsou přátelské k rodinám s dětmi a nechybí tak dětské koutky. A kdyby vám už snad Kopřivnice byla malá, výlet do blízkého okolí Příbora, Hukvald, Štramberka, Nového Jičína vás jistě obohatí. Díky husté síti cyklostezek si můžete trasu projet i na kole nebo se vydat na příjemnou  pěší tůru krajinou nedalekých Libotínských vrchů.

Zdroj/foto: koprivnice.cz

Redakce

Redakce

Milujeme cestování a rádi o něm také píšeme. Čtěte náš magazín o cestování a získejte skvělé rady a tipy na dovolenou pro celou rodinu. Máte dotaz nebo zájem o spolupráci? Napište nám!