Karlštejn: lákavý cíl na víkendový únik z velkoměsta

Práce a úkolů během pracovních dnů až nad hlavu? Je čas vyrazit na konci týdne zrelaxovat tělo i mysl. V případě Karlštejnska není potřeba ani trávit dlouhé hodiny v autě, srdce Českého krasu se totiž nachází jen pár kilometrů západním směrem od Prahy. A čím se nechat zlákat? Rozhodně skvělým ubytováním a možnostmi aktivního odpočinku, ze kterých si vybere jistě každý. Vápencové skály v okolí Berounky lákají na pěší turistiku, horolezectví i k objevení nitra v podobě Koněpruských jeskyní. Co dalšího se může podniknout na Karlštejnsku?

Turistický ráj na dosah

Za výšlapy do Krkonoš nebo do Beskyd či Jeseníků? Turistický ráj otevírá své brány kousek od metropole. Český kras se nachází mezi Prahou a Berounem, předností je panenská příroda s hustými lesy s mnoha značenými turistickými trasami, ale také slovutný hrad, kam lze vyrazit po snídani ve výtečném hotelu Mlýn Karlštejn. V tomto romantickém ubytování si hosté mohou vychutnat pobyt s veškerými službami včetně wellness. K dispozici jsou standardní dvoulůžkové pokoje, nechybí exekutivní nebo rodinné pokoje.

Na hrad nebo do Koněpruských jeskyní

Při toulkách místní krajinou Českého krasu nelze minout majestátní hrad Karlštejn, kde se psaly české dějiny. Dobu Karla IV. připomíná základní prohlídkový okruh, který zahrnuje soukromé a reprezentační prostoru významného císaře. Hrad je částečně volně přístupný po Studniční věž, přičemž audioprůvodce se nachází v aplikaci TourStories.

Dalším zajímavým tipem je prohlídka Koněpruských jeskyní, které patří mezi největší jeskynní systém u nás, přičemž návštěva trvá asi hodinu. Vstupenky se kupují na pokladně nebo předem online.

Vápencové skály nebo lomy

Dát si během víkendu do těla? V Českém krasu žádný problém, protože krajinu tvoří malebná údolí i vysoké skalní stěny. Výzvou je výšlap na vyhlídku Skála, ze které je překrásný pohled na poutní místo Svatý Jan pod Skalou. Vápencové skály tvoří scenérii též u řeky Berounky, podél které je příjemná turistická stezka. Mezi další oblíbené zastávky patří lomy Velká a Malá Ameriky, lomy Alkazar nebo u Kačáku.

Redakce

Redakce

Milujeme cestování a rádi o něm také píšeme. Čtěte náš magazín o cestování a získejte skvělé rady a tipy na dovolenou pro celou rodinu. Máte dotaz nebo zájem o spolupráci? Napište nám!