Kam za podzimním sluncem nebo sportem? Láká Tunisko, Itálie i Kanárské ostrovy!

Letní prázdniny končí, ale to rozhodně neznamená, že na podzim se musí zůstat doma. Škoda nevyužít pěkného počasí, které v jižních destinacích vládne. Prožít krásnou dovolenou bez davů se nabízí právě v podzimních měsících. Lákavé jsou oblasti jako Tunisko nebo Itálie, v listopadu osloví i Kanárské ostrovy, kde je počasí ideální na sportování a objevování místní gastronomie a výtečných vín. Posezónní dovolená je samozřejmě levnější, potěší i širší výběr ubytování nebo volnočasových aktivit. A co podniknout?

Z Prahy do stovky destinací

Kam letět? Letní podzimní řád platí až do konce října, přičemž během podzimu sice ubydou charterové lety, ale ohlášené je otevření nových linek, například do marockého Agadiru od listopadu nebo na Srí Lanku či do Thajska od října letošního roku. Kromě exotických destinací se nabízí rovněž cenově dostupnější letenky do Tuniska, do Itálie nebo na Kanárské ostrovy. Nezávislí cestovatelé mohou letět rovněž z Vídně nebo z Mnichova, které mají spojení s nízkonákladovými společnostmi za nízké ceny.

Potápění v Tunisku

Tunisko je pro české turisty ráj. Ceny jsou pro našince velmi přijatelné a služby na vysoké úrovni. Podzimní Tunisko umožňuje návštěvu historických památek nebo procházek po trzích ve městech. Současně je počasí optimální ještě na slunění nebo potápění. Mezi nejlepší potápěčské destinace v Tunisku patří ostrov Djerba se skalnatým útesem Ras Taguernes, na pevnině pak Tabarka či Mahdia. Zkušenější potápěči jistě ocení ponory k vrakům u Hammametu nebo na Galitských ostrovech. Pro tyto zážitky se nesmí opominout ale sjednat před cestou pojištění rizikových sportů.

Za památkami a gastronomií na jih Itálie

V letních měsících je Itálie pro tuzemce nedostižná nejen kvůli cenám, ale také davům turistů z Velké Británie, Francie či Německa. Podzim je ale jako stvořený pro objevování Neapole i Sicílie. Ceny jsou příznivé a teploty stále dost vysoké na koupání. Kromě slunění na pláži se vyplatí objevovat krásy historických památek a muzeí. V Neapoli za návštěvu rozhodně stojí Národní archeologické muzeum, které patří ke špičce v celé Evropě. Nacházejí se v něm římské a řecké antické památky a renesanční exponáty. A kam z muzea? Rozhodně na pravou italskou pizzu, dezert sfogliatella a sklenku limoncella.

Kanárské ostrovy jako jistota

Ostrovy věčného jara, jak se Kanárským ostrovům přezdívá, jsou jistotou v pozdním podzimu a v zimě. Letecké spojení je z Prahy na Tenerife či na oblíbenou Gran Canarii několikrát týdně, obdobně na ostrovy Fuerteventura a Lanzarote. Potěší příjemné teploty a sluníčko, koupání je ale spíše pro otužilé, protože Atlantik bývá studený. O to více láká vyzkoušet kanárskou pohostinnost a gastronomii. Věhlasné jsou speciality z ryb s bramborami a kozí a králičí maso v různých úpravách. Z nápojů pak osloví jistě kanárská vína nebo rum s medem „Ron Miel“.

Redakce

Redakce

Milujeme cestování a rádi o něm také píšeme. Čtěte náš magazín o cestování a získejte skvělé rady a tipy na dovolenou pro celou rodinu. Máte dotaz nebo zájem o spolupráci? Napište nám!