Kam vyrazit v zimě na dovolenou?

Chystáte se na zimní dovolenou, ale nevíte, kam vyrazit? Připravili jsme pro vás několik zajímavých tipů, které by pro vás mohly přinést potřebnou inspiraci.

Zimní hory

Asi nejčastější volbou pro zimní dovolenou jsou logicky zájezdy na hory. Nezáleží na tom, zda preferujete vyloženě lyžování nebo spíše pěší turistiku, v obou případech si přijdete ve vrcholcích hor na své. Typickou destinací pro české turisty je v zimě například Rakousko, Itálie nebo Slovensko. Pokud raději volíte lyžařské oblasti v České republice, doporučit vám můžeme například Klínovec, Špindlerův Mlýn nebo Pec pod Sněžkou. Výhodou těchto zájezdů je jejich poměrně přijatelná cena a možnost vlastního plánování dle individuálních potřeb.

Tropické destinace

V poslední době se velmi oblíbenou alternativou klasických lyžařských zimních dovolených staly výlety do exotických destinací, kde jsou celoročně velmi vysoké teploty. Pokud patříte mezi milovníky tepla a v zimě netrpělivě vyhlížíte letní měsíce, může pro vás tato volba přinést zajímavou variantu. Mezi typické tropické destinace patří například Thajsko, Bali, Maledivy, Srí Lanka nebo Dominikánská republika. U většiny exotických destinací samozřejmě musíte počítat s vyšší pořizovací cenou zájezdů, a navíc nemáte moc jiných možností než využít služeb cestovních kanceláří, což vám ubírá část vaší volnosti.

Výlety za pamětihodnostmi

Milujete památky? Proč za nimi nevyrazit i mimo hlavní letní sezónu. Menší počet návštěvníků i osobitá zimní atmosféra mohou být pro leckterého turistu zajímavé bonusy, které návštěvou památek v chladnějších měsících získá. Pokud patříte mezi ně, sbalte si teplé oblečení a vyrazte za architekturou a dalšími druhy umění.

Redakce

Redakce

Milujeme cestování a rádi o něm také píšeme. Čtěte náš magazín o cestování a získejte skvělé rady a tipy na dovolenou pro celou rodinu. Máte dotaz nebo zájem o spolupráci? Napište nám!