Jak si užít dovolenou pod stanem s dětmi i bez nich?

Stanování v kempu se může zdát na první pohled jako zastaralá možnost dovolené. Ve skutečnosti je to ale velké dobrodružství, které byste si měli užít alespoň jednou z životě. A to samé platí pro vaše děti. Když najdete hezké místo, můžete se probouzet s výhledem na krásné jezero nebo les. A užít si levnou dovolenou naplno. Co nesmíte zapomenout doma?

Hygiena na prvním místě

V kempech i v přírodě si můžete dopřát prakticky stejnou úroveň hygieny jako doma. V kempech jsou sprchy a kosmetiku si můžete vzít stejnou, kterou používáte doma. Pro pobyt v přírodě budou nejlepší přírodní mýdla, která nepoškodí přírodu. Nezapomeňte si vzít také rychleschnoucí ručník, protože sušení prádla může být celkem oříšek.

Hodit se vám budou také gumové pantofle, ve kterých budete moci chodit po kempu, a vaše nohy si po náročném výšlapu odpočinou. V případě, že budete kempovat na divoko a mýt se v řekách, jezerech nebo rybnících, neměli byste používat chemickou kosmetiku. Šampony i mýdla seženete i v tuhé podobě, se kterou se vám bude dobře cestovat a přírodní původ produktů zajistí, že neublížíte přírodě, ve které budete po dobu své dovolené žít.

Na jídlo jděte chytře

Do kempu si přivezte konzervy, pečivo, hotová jídla v sáčku a nezapomeňte na nádobí a přenosný vařič. Dobrou volbou je kombinovat jídlo u stanu a návštěvy restaurací v okolí. Díky tomu se vám nepřejí konzervy, ale zároveň hodně ušetříte na jídle. A nezapomeňte na svačiny (sušenky, proteinové tyčinky, sušené ovoce, oříšky apod.).

Vybavení, které vám kempování hodně zpříjemní

Chcete mít při kempování více komfortu? Pořiďte si malou přenosnou ledničku, trička z merino vlny nebo bambusu, čelovku nebo velká ponča. A pamatujte, že se vám při kempování bude hodit základní lékárnička. Při balení závisí hodně na tom, jestli pojedete autem nebo vlakem. Zabalit si s sebou můžete i křesla na sezení u ohně a můžete je jednoduše složit a uklidit.

Redakce

Redakce

Milujeme cestování a rádi o něm také píšeme. Čtěte náš magazín o cestování a získejte skvělé rady a tipy na dovolenou pro celou rodinu. Máte dotaz nebo zájem o spolupráci? Napište nám!