Jak by měl vypadat botník bikera?

Správný blátem a pády zocelený biker ví, že není jedno, jaké boty si pro svou freeride jízdu zvolí. Stejně jako si žena na rande vybere své nejvhodnější lodičky se špičkou ostrou jako jehla a s podpatkem vysokým jako Mount Everest, tak si i biker pro svůj maximální výkon nazuje boty na kolo, které mu umožní předvést co možná nejlepší triky, poskytnou mu pocit bezpečí a podpoří ho, když jde do tuhého. Jaké boty tedy můžete v botníku bikera najít?

Boty na kolo – znáte jejich profil?

Boty na kolo by měly něco vydržet, o tom žádná. O to víc to platí při adrenalinových cyklistických disciplínách (BMX). Samozřejmě, že každý nějak začínal. A pokud se zrovna s vaším kolem ještě seznamujete, věříme, že je vám naprosto ukradený fakt, jaké botky k tomu máte. Držkopád přijde dříve nebo později, to nám věřte. Ale když už se svým kolem ladíte struny a už víte, co od něj můžete očekávat a naopak kolo ví, co může očekávat od vás, je načase popřemýšlet o vhodné obuvi, která vám při jízdě poskytne komfort. Takže vy se nemusíte soustředit na rozvazující se tkaničku a nestabilní nohu v botě, nýbrž dáte maximum své koncentrace do překážky před vámi.

  • Boty na kolo musí noze poskytnout stabilitu,
  • jejich povrch musí být odolný s dlouhou životností,
  • podrážka boty nesmí klouzat a měla by chránit nohu proti vibracím a nárazům,
  • tkaničky se nesmí rozvazovat – to zajišťuje šněrování, případně i suchý zip na tkaničkách, který nohu ještě více zpevní,
  • bota bikera by měla být vždy vyšší a chránit kotník,
  • boty by měly být dostatečně pevné na to,aby uchránily nohu před případnou zlomeninou prstů,
  • boty na kolo by se měly snadno udržovat (nejdete s nimi čekat na tramvaj, že),
  • měly by být prodyšné – i biker své boty někdy sundá, pokud tím nechce usmrtit všechny kolem, musí boty dýchat,
  • v neposlední řadě se musí boty na kolo bikerovi líbit!

I Biker může mít své rozmary

Při výběru bot na kolo se nemusíte nijak upejpávat. Naopak, můžete mít rozmary asi jako žena, která se dopaří k manželově kreditní kartě. V ElementStore.cz s tím nebudete mít sebemenší problém. Vybírat můžete boty v řadě provedení a s nejrůznějšími bikerskými funkcemi. Zvolit můžete SPD boty na kolo nebo boty s gravity friction, kterými se na pedály kola díky speciální podrážce Stealth přilepíte asi stejně jako dnes dětské prstíky na displeje tabletů a mobilů. Nebo své hranice můžete překročit v botách od Five Ten, které ještě nikdy nikoho nezklamaly! Volba je jen na vás. Boty na kolo si samozřejmě můžete vybrat v řadě materiálových a barevných provedení, a proto si můžete určovat boty na kolo dle příležitosti – pro trénink i pro závody.

Redakce

Redakce

Milujeme cestování a rádi o něm také píšeme. Čtěte náš magazín o cestování a získejte skvělé rady a tipy na dovolenou pro celou rodinu. Máte dotaz nebo zájem o spolupráci? Napište nám!