Hrad Velhartice překvapí krásným prostředím, vynikajícím jídlem i pivem

Dovolená na Šumavě je vždy dobrou volbou. Šumava nabízí pro své návštěvníky obrovské možnosti a hrad Velhartice je jednou z nich. Jestli se chcete projít krásným lesem a zakončit svůj výlet prohlídkou hradu, úžasným jídlem a jedinečným pivem, měli byste vyrazit právě sem. Na otevírací dobu hradu i restaurace se vždy podívejte předem, protože se liší v jednotlivých ročních obdobích. Od 1. listopadu do 31. března je hrad uzavřen, ale potom si ho můžete znovu užít.

O historii hradu se nejlépe dozvíte při prohlídce

Hrad Velhartice vznikl v letech 1290 – 1310 a sloužil jako sídlo pánů z Velhartic. V roce 1627 se k budově připojila další část ve stylu renesančního zámku, které se říká Huertovo křídlo. Obě tyto části si můžete prohlédnout i dnes. Průvodce vás provede gotickým hradem nebo renesančním zámkem podle toho, co si vyberete.

Při návštěvě ale máte ještě jednu možnost. Jestli nechcete čekat na průvodce nebo máte malé děti, které by prohlídku nevydržely, můžete se sami projít areálem a prohlídnout si místní pivovar. Ano, v areálu hradu se nachází pivovar a restaurace, které můžete navštívit. V areálu se nachází také velké dřevěné šachy, pískoviště a koutek pro děti.

Jak se k hradu dostat?

Při dovolené na Šumavě nebo při výletě můžete samozřejmě dojet až k hradu, kde je parkoviště. Můžete tím ale udělat velkou chybu. Jestli vám nevadí procházka lesem, měli byste zvolit procházku po naučné stezce kolem Werichova domu, krásné říčky a velmi zajímavé skály. U skály můžete hádat, jakému zvířeti je podobná. Trasa má kolem 5 kilometrů na hrad i zpět.

Navíc budete mít jedinečnou možnost se projít i obcí Velhartice. Kromě malebných domků zde najdete také šikovného truhláře, který se nachází přímo na konci naučné stezky. Najdete u něj nádherné produkty, které si můžete nejen prohlédnout, ale také zakoupit. Až budete příště na Šumavě, na tuto malebnou vesničku s hradem nezapomeňte!

Zdroj / foto: hrad-velhartice.cz

Redakce

Redakce

Milujeme cestování a rádi o něm také píšeme. Čtěte náš magazín o cestování a získejte skvělé rady a tipy na dovolenou pro celou rodinu. Máte dotaz nebo zájem o spolupráci? Napište nám!