Hodinky PRIM do nepohody: nová edice PRIM EXPEDICE je věnována českému turismu

Český systém značení patří k nejspolehlivějším nejrozšířenějším na světě – ať už vaše cesty vedou kamkoliv, na značky se můžete spolehnout. To platí i pro nové hodinky PRIM EXPEDICE. Tyto jedinečné sportovní hodinky byly vyrobeny u příležitosti jubilea, které se týká právě turistického značení. Značky, jak je známe dnes, u nás fungují právě 135 let.

Prototyp modelu byl testován na skutečné expedici, konkrétně na cestách po Arménii a Gruzii. V této zkoušce obstály na jedničku, své jméno si tudíž PRIM EXPEDICE určitě zaslouží.

Úplně první značená trasa u nás se nacházela v místech dnešní Štěchovické přehrady, ovšem nejstarší dodnes fungující turistická stezka spojuje město Beroun s hradem Karlštejn. V mapách byste ji pod číslem 001 našli dodnes. Ke značení se původně používala červená barva, další odstíny přibyly časem. Dnes se na cestách setkáte se čtyřmi barvami, kromě červené jsou to modrá, žlutá a zelená.

Vyznačování tras dá dost práce, vyžaduje hodně přípravy, trpělivosti i dobrou znalost terénu. O to více je obdivuhodné, že se jedná o čistě dobrovolnickou činnost. Model PRIM EXPEDICE je věnován všem, kdo se na turistických stezkách podílejí – jak těm, kdo objevují nové cesty, tak i těm dobrovolníkům, kteří obnovují staré a zašlé značení, aby mohlo ukazovat cestu i nadále. Na nové hodinky se můžete spolehnout stejně jako na turistické značky – nikdy vás nezklamou a vždy vás zdárně dovedou až do cíle.

Klub českých turistů buduje od roku 2009 také speciální trasy pro vozíčkáře. Na jejich podporu poputuje výtěžek benefiční dražby prototypu hodinek s označením 000. Hodinky si zástupci klubu převzali na oslavách svého výročí, které proběhly začátkem května v Táboře.

Design hodinek je inspirován sportovními modely značky PRIM z Nového Města nad Metují.

Číselník na první pohled zaujme prořezáváním a výraznými indexy. Hodinky se pyšní efektem luminiscence, takže čas snadno přečtete i za šera nebo ve tmě. Vtipným detailem je kompletní Morseova abeceda, která zdobí zadní víko. Povrchová úprava DLC zaručuje odolnost hodinek, díky šroubovací korunce mají vodotěsnost 10 ATM.

Aby dostály svému jménu, absolvovaly hodinky, respektive jejich prototyp, skutečnou expedici. Takto se s týmem výrobce ELTON hodinářská podívaly do Arménie a Gruzie. S náročnými podmínkami si poradily skvěle a na konci cesty vypadaly stejně skvěle jako na jejím začátku. Hodinky se tak nemusíte bát nosit i na ven, takříkajíc “do nepohody“ – třeba právě na turistickou stezku.

Nová limitovaná edice navazuje na příběh české turistiky. Inspirujte se jím také a užijte si luxusní hodinky, o které se nebudete muset strachovat, kdykoliv s nimi vyrazíte mimo domov. Více informací o hodinkách i o značce najdete na www.prim.cz.

Redakce

Redakce

Milujeme cestování a rádi o něm také píšeme. Čtěte náš magazín o cestování a získejte skvělé rady a tipy na dovolenou pro celou rodinu. Máte dotaz nebo zájem o spolupráci? Napište nám!