Emirates zahajuje lety s novým letounem A350 na devět vybraných destinací

Letecká společnost Emirates oznámila zahájení provozu svých nových letadel typu A350 na devět prvních destinací od září tohoto roku. První let bude směřovat do Bahrajnu, a to jako součást strategie rozšíření služeb včetně nově zavedených sedadel Premium Economy na regionálních trasách na Blízkém východě. Do února 2025 budou tato sedadla dostupná ve 42 destinacích a flotila Emirates se rozroste o dalších deset nových letounů A350.

Podrobnosti o letadlech a třídách

Nově představené letadlo Emirates A350 se pyšní rozložením tří tříd: 32 sedadel v Business Class nové generace, 21 sedadel v Premium Economy a 259 sedadel v Economy Class. Letadla jsou primárně určena pro krátké a středně dlouhé lety ve vybraných regionech jako Blízký východ, země GCC, západní Asie a Evropa.

Strategický význam nových letounů A350 pro Emirates

Podle Adnana Kazima, obchodního ředitele Emirates Airline, představuje zavádění letadel A350 začátek nové éry pro společnost, umožňující efektivnější a flexibilnější obsluhu regionálních destinací. Nová generace palubních produktů, včetně rozšířené nabídky Premium Economy a pokročilé zábavní technologie na palubě, reflektuje snahu Emirates o maximální zvýšení komfortu zákazníků během letu. Letoun A350 bude sloužit na devíti nových trasách, což cestujícím poskytne větší výběr prémiových služeb a geografických možností.

Přehled destinací a termínů zahájení letů

Letadla A350 na Blízkém východě:

  • Bahrajn: Od 15. září začne Emirates provozovat letadlo A350 na denní lince EK839/840 do Bahrajnu, s postupným zvýšením frekvence letů.
  • Kuvajt: První A350 přistane 16. září na denní lince EK853/854.
  • Maskat: Od 1. prosince začne Emirates nasazovat A350 na denní lince EK866/867.

Letadla A350 v západní Asii:

  • Bombaj a Ahmadábád: Od 27. října budou obě destinace obsluhovány denně.
  • Kolombo: Od 1. ledna 2025 bude nasazeno na čtvrté denní lince EK654/655.

Letadla A350 v Evropě:

  • Lyon a Boloňa: Od 1. prosince bude A350 nasazen na denních linkách.
  • Edinburgh: Od 4. listopadu se Emirates vrátí na tuto trasu s letounem A350.

Budoucí plány a objednávky letadel A350

Emirates plánuje v nadcházejících měsících oznámit další destinace, kde bude nasazovat nová letadla A350. Celkem společnost objednala 65 letounů A350-900, jejichž dodávky jsou strategicky naplánovány tak, aby podpořily růst Emirates a ekonomický program D33 dubajského emiráta, šejka Mohammeda bin Rašída Al Maktúma, jehož cílem je do příštího desetiletí rozšířit zahraniční obchodní mapu Dubaje o 400 měst.

Rezervace a další služby

Letenky na lety s letounem A350 jsou již dostupné k rezervaci na oficiálních stránkách Emirates, v jejich aplikaci nebo u cestovních agentur. Cestující se mohou těšit na komfortní zážitek díky prostorné kabině s vysokými stropy, rozsáhlým úložným prostorem a volitelným osvětlením navrženým tak, aby minimalizovalo únavu a jet lag. Další podrobnosti o sedadlech a vybavení kabin budou zveřejněny v příštích měsících.

Redakce

Redakce

Milujeme cestování a rádi o něm také píšeme. Čtěte náš magazín o cestování a získejte skvělé rady a tipy na dovolenou pro celou rodinu. Máte dotaz nebo zájem o spolupráci? Napište nám!