Dovolená: Český Krumlov

Český Krumlov, jedno z nejkrásnějších měst Jihočeského kraje, leží 22 km jihozápadně od Českých Budějovic. Jedná se o velmi významné kulturní a turistické centrum Jižních Čech. Protéká jím řeka Vltava, která je velmi známá pro její sjíždění na lodích či raftech.

V době letní sezóny je zde každý rok spousty vodáků. V malých uličkách v centrum města naleznete mnoho restaurací, obchůdků, penzionů a galerií. Město láká návštěvníky nejen svou historií a krásou, ale také kulturními akcemi, které se zde konají po celý rok.

Státní hrad a zámek Český Krumlov

Zámek Český Krumlov patří mezi nejvýznamnější památky středoevropské oblasti. Je situován na vysokém skalním ostrovu, který obtéká řeka Vltava a na severní straně potok Polečnice. Areál zámku zahrnuje čtyřicet budov a palácových stavení.

V sezóně lze navštívit Zámecké divadlo s otáčivým hledištěm na nádvoří zámku za hradním příkopem. První zprávy o počátcích divadla na zámku v Českém Krumlově pochází z konce 15. století. Reprezentuje vyspělou barokní scénu, proto tedy barokní divadlo.

Redakce

Redakce

Milujeme cestování a rádi o něm také píšeme. Čtěte náš magazín o cestování a získejte skvělé rady a tipy na dovolenou pro celou rodinu. Máte dotaz nebo zájem o spolupráci? Napište nám!