dnata přepravila více než 150 000 fotbalových fanoušků v úvodních dvou týdnech Mistrovství světa ve fotbale 2022

Společnost dnata, přední světový poskytovatel leteckých a cestovních služeb, přepravila během úvodních dvou týdnů největšího fotbalového turnaje na světě více než 150 000 fotbalových fanoušků mezi Dubají a Dauhá.

V době, kdy fotbalová horečka zachvátila celý svět, zajistily vysoce vyškolené týmy pro pozemní odbavení, pracovníci pro odbavení cestujících a rovněž na odbavovací ploše společnosti dnata hladký průjezd fanoušků přes letiště Dubai World Central (DWC). Vzhledem k tomu, že letecké společnosti zavedly „kyvadlové lety“ mezi Katarem a okolními státy Perského zálivu, stala se Dubaj oblíbenou tranzitní destinací pro fanoušky mířící na turnajová utkání.

Služby společnosti dnata mezi DWC a Dauhá umožnily během prvních dvou týdnů soutěže více než 600 bezpečných pohybů letadel. Za tímto účelem bylo na dubajském mezinárodním letišti (DXB) přesunuto ze stávajících pozic více než 270 pracovníků pro přepravu cestujících a pracovníků na odbavovací ploše. K obsluze letadel se používá celkem 90 strojů pozemního podpůrného zařízení (GSE), včetně elektrických zavazadlových tahačů s nulovými emisemi, dopravních pásů a tlačného remorkéru.

Fanoušci, kteří chtějí svůj zážitek posunout na další úroveň, budou srdečně přivítáni v marhaba salónku DWC. Příznivci mohou před cestou sledovat dění na turnaji díky superrychlému WiFi připojení a vychutnat si mezinárodní kuchyni.

Jaffar Dawood, senior viceprezident společnosti dnata pro provoz na letištích ve Spojených arabských emirátech, uvedl: „Naším cílem je zajistit všem fotbalovým příznivcům hladkou a co nejpříjemnější cestu tím, že jim na letišti v Dubaji poskytneme rychlé a efektivní služby, aby si mohli co nejdéle užívat zážitek z celého turnaje. Děkujeme našim partnerům z řad leteckých společností za důvěru v naše služby a budeme i nadále podporovat jejich iniciativy.“

Společnost dnata nabízí služby pozemního odbavení, cargo, cestovní, cateringové a maloobchodní služby v 37 zemích na šesti kontinentech. Ve finančním roce 2021-22 týmy společnosti dnata orientované na zákazníky odbavily více než 527 000 globálních obratů letadel, přemístily 3 miliony tun nákladu, vypravily 39,9 milionu jídel a zaznamenaly celkovou hodnotu transakcí (TTV) cestovních služeb ve výši 632 milionů USD.

Redakce

Redakce

Milujeme cestování a rádi o něm také píšeme. Čtěte náš magazín o cestování a získejte skvělé rady a tipy na dovolenou pro celou rodinu. Máte dotaz nebo zájem o spolupráci? Napište nám!