Chcete vidět nejlepší pláž na světě? Vyrazte do Austrálie!

Každoročně se skládají seznamy míst, která jsou nejbezpečnější nebo nejkrásnější z určitého důvodu. Díky tomu existuje také seznam nejkrásnějších pláží na světě. A vyhrála to Whitehaven Beach na australském souostroví Whitsunday. Na první pohled si toto místo zamilujete, protože vypadá jako akvarelová malba. Nejkrásnější pláží v Evropě se stala Lampeduse.

Exotika u protinožců

Název Whiteheaven můžeme přeložit jako bílé nebe. Díky tomu přesně víte, co můžete na této pláži očekávat. Pláž má na délku asi 7 kilometrů a ostrov, kde se nachází, není příliš dobře přístupný. Dostanete se sem jen hydroplánem, lodí nebo vrtulníkem. Samotná cesta na tento ostrov a pohled na bělostné nebe a ráj na zemi, rozhodně zpestří vaši dovolenou v Austrálii.

K dalším plážím, které se pravidelně objevují na žebříčku nejkrásnějších pláží na světě, se řadí také Santa Maria Beach na ostrově Cayo Santa María nebo Baia do Sancho na ostrově Fernando de Noronha. V Austrálii se ale nachází také Turquoise Bay, která je překrásná a na seznamu se také často vyskytuje. Většina těchto pláží se nachází na exotických ostrovech a slibují jedinečnou dovolenou u moře.

Užijte si pobyt v Austrálii naplno. Jak?

Austrálie pro své návštěvníky nabízí mnoho aktivit. Pláže rozhodně nejsou jedinou atrakcí, kterou u protinožců najdete. Těšit se můžete také na vynikající jídlo, historii původních obyvatel (Aboriginci) a jedinečná zvířata. Klokani, koaly i krokodýli jsou velkým lákadlem hlavně pro rodiny s dětmi, které vyrazí na tento unikátní ostrov.

Austrálie pro většinu lidí není první volbou při dovolené, protože je hodně daleko. Neměli byste se toho ale obávat. Ve větších městech najdete vysoký komfort, hotely, obchody a restaurace. Zároveň si můžete navštívit pláže, zoologické zahrady, Uluru a mnoho dalších míst. Na jediném místě si užijete město, přírodu, zvířata i vodní sporty. Záleží jen na tom, co chcete na své dovolené dělat.

Redakce

Redakce

Milujeme cestování a rádi o něm také píšeme. Čtěte náš magazín o cestování a získejte skvělé rady a tipy na dovolenou pro celou rodinu. Máte dotaz nebo zájem o spolupráci? Napište nám!