Chalkidiki láká na klidné vody, teplé moře i památky

Řecká oblast Chalkidiki je místo opředené spoustou legend a cestovatele zaujme svým zvláštním tvarem hned na první pohled – připomíná totiž tři zdvižené prsty, jež volně vybíhají do průzračných vod Egejského moře. Žádoucí pozornost poutají i kilometry dlouhých pláží a krajina překypující zelení. Po západu slunce si navíc vychutnáte vynikající řeckou gastronomii a mytickou atmosféru.

Na Chalkidiki panují vynikající klimatické podmínky. Oblast se nachází v oblasti Střední Makedonie. Začíná na okraji Soluně a pokračuje výběžky jménem Kassandra, Sithonia a Athos. Protože jde o řeckou oblast, tak ani Chalkidiki neuniklo starobylým bájím. Tři výběžky jsou podle nich tři hroty trojzubce, který používal bůh moří Poseidon jako zbraň a nástroj své síly. Když oblast obývali Titáni a olympské božstvo se začalo cítit ohroženo, tak Poseidon hodil svůj trojzubec po Titánech. Na místě, kam dopadl, vznikl právě poloostrov Chalkidiki. Ten je velmi hornatý, lesnatý a typický svou neposkvrněnou a panenskou přírodou. Všude kolem se rozpínají borové lesy, olivové háje a ovocné sady. Místní pláže se řadí mezi nejkvalitnější z celého Řecka, mnoho z nich se dokonce pyšní oceněním Evropské unie – Modrou vlajkou.

Všechna turistická letoviska jsou soustředěna do dvou výběžků – Kassandry a Sithonie. Třetí a zároveň nejvýchodnější výběžek Athos obývají pouze mniši, kteří zde žijí skromným duchovním životem, zcela izolováni od ostatní společnosti. Ženám je sem vstup zcela zapovězen. Kláštery, které se na hoře Athos tyčí, je možné si prohlédnout z výletní lodi. Kassandra a Sithonia jsou oproti tomu velmi oblíbenými turistickými oblastmi s naprosto vyhovující infrastrukturou a vybaveností v oblasti cestovního ruchu. Turistům pak poskytují kompletní servis a služby. „Kassandra, kde se nacházejí naše hotely, je místem plným spíše rušných letovisek a bujarého nočního života, jsou zde však lokality, kde naleznete božský klid. Skvělé klimatické podmínky také umožňují výrobu proslulého místního medu, který je tradiční a věhlasnou specialitou zdejšího poloostrova,“ říká Lenka Pátek z CK Blue Style.

Jedním z hlavních lákadel Chalkidiki je zdejší vizuální přitažlivost. Široké rozhledy z pláží jsou na obzoru lemovány horskými pásy, případně dalšími ostrovy a ostrůvky. Často navštěvovanou turistickou destinací je Polychrono, letovisko nacházející se uprostřed východní části poloostrova Kassandra. Střed města je lemován kavárničkami, restauracemi a obchody s nejrůznějšími suvenýry. Klidné nejsou ani boční ulice a to především ty, které spojují dva hlavní bulváry. V těchto uličkách mířících od moře do vnitrozemí můžete objevit unikátní místa a restaurace. Největším lákadlem tohoto letoviska je pláž, která se táhne na pobřeží přes celé město.

Pro celý poloostrov Kassandra je typická zvlněná krajina s dlouhými plážemi. Ty nejdelší se nachází u městečka Kallithea, od kterého je to co by kamenem dohodil ke zbytkům Diova chrámu, jedné z nejvýznamnějších antických památek Chalkidiki. V létě je Kallithea oblíbeným centrem turistického ruchu, protože se nachází na křižovatce dvou hlavních silnic. Jedna vede do hlavního města poloostrova Kassandra ve vnitrozemí a druhá podél pobřeží do dalších turistických letovisek. Možná proto se z Kallithei stalo oblíbené místo obchodu a nakupování.

Redakce

Redakce

Milujeme cestování a rádi o něm také píšeme. Čtěte náš magazín o cestování a získejte skvělé rady a tipy na dovolenou pro celou rodinu. Máte dotaz nebo zájem o spolupráci? Napište nám!