Česko z výšky: aneb 7 tipů kam vyrazit na rozhledny

Hledáte tipy, kam na výlet? Chcete zůstat v přírodě a kochat se nádhernými výhledy na českou krajinu? Inspirujte se naším výběrem rozhleden v Česku.

1. Rozhledna Ještěd v Liberci

Ještěd je ikonická rozhledna s restaurací a hotelem v jednom. Nabízí nejen úžasný výhled na Liberec a okolní krajinu, ale i jedinečný architektonický zážitek.

2. Rozhledna Praděd v Jeseníkách

Praděd je nejvyšší hora Moravy a její vrchol je korunován televizním vysílačem, který zároveň slouží jako rozhledna. Výhled z Pradědu zahrnuje celé Jeseníky, ale třeba i horu Sněžku a Vysoké Tatry.

3. Rozhledna Velký Javorník v Beskydech

Velký Javorník je populární turistický cíl v Beskydech. Tato nejvyšší hora Moravskoslezských Beskyd má na svém vrcholku 25 metrů vysokou dřevěnou rozhlednu, inspirovanou valašskou architekturou. Nabízí krásný výhled na Beskydy, Valašsko, Moravskou bránu i Jeseníky.

4. Rozhledna Slunečná

Milovníci vína by se měli vydat do Velkých Pavlovic a vystoupat na rozhlednu Slunečná. Neobvyklá rozhledna nabízí výhled do blízkých vinohradů i dalekého okolí.

5. Rozhledna Diana v Karlových Varech

Diana je známá rozhledna v Karlových Varech. Z vrcholu rozhledny se otevírá úchvatný výhled na celé lázeňské město, okolní lesy i vrcholky Krušných hor.

6. Rozhledna Kaňk

Nádherný pohled na město Kutná Hora – ten se vám naskytne z rozhledny Kaňk neboli Havířské boudy. Na vrcholku rozhledny se můžete také občerstvit.

7. Rozhledna Kleť v Blanském lese

Kleť je nejstarší kamennou rozhlednou v Čechách. Nachází se na nejvyšším vrcholu Blanského lesa a nabízí krásný výhled na Český Krumlov, Třeboňsko i Českobudějovicko.

Ať už hledáte tipy kam na víkend nebo rodinný výlet s dětmi, rozhledny mohou být skvělým zážitkem. Vyberte si některou z těchto nádherných rozhleden a užijte si nezapomenutelné chvíle s krásnými výhledy na naši malebnou krajinu.

Redakce

Redakce

Milujeme cestování a rádi o něm také píšeme. Čtěte náš magazín o cestování a získejte skvělé rady a tipy na dovolenou pro celou rodinu. Máte dotaz nebo zájem o spolupráci? Napište nám!