České Švýcarsko je rájem pro turisty, rodiny i milovníky historie

Všichni víme, že národní park České Švýcarsko bojoval s obrovským požárem, ze kterého se bude místní příroda vzpamatovávat po mnoho let. Možná si říkáte, že v současnosti není nejlepší doba na návštěvu tohoto jedinečného místa. Pravda je, že nyní je nejlepší čas, kdy to udělat. Národní park potřebuje podporu k obnovení místní přírody. Navíc tam objevíte mnohem více, než jen lesy.

Místa, která nesmíte minout!

Pravčická brána je asi nejslavnějším místem Českého Švýcarska. A věřte tomu, že její návštěva stojí za to. Pamatujte ale, že si výhled budete muset zasloužit. Na vrchol k bráně vede asi 2 km dlouhá cesta do kopce, ale výhled z vrcholku vám vaše úsilí vynahradí. Kromě toho v okolí najdete také mnoho zámků a dalších historických míst, která musíte vidět.

Zámek Děčín je nepřehlédnutelným bodem tohoto města. Nachází se v jeho středu a interiér zámku ohromí i vaše děti. Navštívit můžete také zámek Benešov nad Ploučnicí, Jílovský zámek nebo zámek Šluknov. Zřícenina hradu Tolštejn má neuvěřitelnou atmosféru. Při pohledu na travnaté vrchy se zříceninou se budete cítit jako v pohádce.

Letního koupání se nemusíte obávat

Většinu lidí (hlavně s dětmi) zajímá, kde se budou moci na dovolené v Čechách nebo při letním výletě vykoupat. Dobrou zprávou je, že toho máte na výběr hodně. V Českém Švýcarsku najdete řadu koupališť, kde si užijete klidně i celý den. Podívat se můžete na koupaliště:

  • Stará Oleška, Jetřichovice,
  • Jílové, Horní Podluží,
  • Benešov nad Ploučnicí, Česká Kamenice,
  • aquapark Děčín.

ZOO Děčín

Zoologická zahrada Děčín rozhodně není největší v Čechách, ale potěší vás svým vzhledem i množstvím zvířat. V současnosti se zde nachází více než 150 druhů zvířat. Podívat se můžete na zvířata známá i téměř neznámá. ZOO Děčín se pyšní hlavně počtem odchovaných mláďat. Pro vaše děti ale budou jistě zajímavá nejen zvířata, ale také atrakce, které se nachází po celé zahradě.

Redakce

Redakce

Milujeme cestování a rádi o něm také píšeme. Čtěte náš magazín o cestování a získejte skvělé rady a tipy na dovolenou pro celou rodinu. Máte dotaz nebo zájem o spolupráci? Napište nám!