Aplikace na dovolenou, které vám usnadní cesty i odpočinkový čas

Příprava na dovolenou u každého z nás probíhá jinak. V dnešní době technologií máme velkou výhodu, že si pomoc na cestách nosíme neustále s sebou v kapse. Stačí, když si před dovolenou nainstalujete pár šikovných aplikací a budete mít mnohem klidnější a spokojenější dovolenou v každém ohledu. Poradíme vám, které najdete v systému Android a iOS.

Online mapy zajistí, že se nikdy neztratíte

Na cestách vám mapy nesmí chybět. Naštěstí už nepotřebujete papírové obry, ve kterých se ztratí i zkušení navigátoři. Postačí vám Google Mapy nebo Mapy.cz. Obojí je stejně kvalitní. Záleží jen na tom, která z těchto platforem vám vyhovuje více. Při navigování v autě i v lese se vám tyto aplikace budou zaručeně hodit, protože tam najdete i turistické nebo cyklistické trasy.

Nezapomeňte na předpověď počasí

Aplikace Windy vám přinese velmi podrobnou zprávu o tom, jaké bude počasí v místě, kde se právě nacházíte. Každý máme v mobilu základní počasí, ale to vám řekne jen základní informace a často není ani přesné. Na dovolené budete chtít zaručeně spolehlivé údaje o počasí, které vám může přinést tato aplikace, se kterou přišel vyhledávač Seznam.cz.

Najděte nejlepší jídlo a ubytování v okolí

Platforma TripAdvisor je známá po celém světě. Díky této aplikaci se spolehlivě dozvíte, co můžete na své dovolené dělat, kam se vydat a jak se tam dostat. Můžete tak objevit tipy na výlety, ubytování i restaurace v okolí. Spokojenost s touto aplikací je obrovská, a proto ji také používají turisté z celého světa. Navíc vám vždy najde dobré místo a jídlo i spánek.

Chcete poslat rodině nebo přátelům klasickou pohlednici? Vyzkoušejte aplikaci Pohlednice Online od České pošty. Do systému nahrajete pár fotek ze svých cest, napíšete adresy lidí, kterým chcete pohlednice poslat a odešlete. Česká pošta se postará o tisk i rozeslání a vaši blízcí uvidí fotky z cest v tradiční podobě za 2-3 dny.

Redakce

Redakce

Milujeme cestování a rádi o něm také píšeme. Čtěte náš magazín o cestování a získejte skvělé rady a tipy na dovolenou pro celou rodinu. Máte dotaz nebo zájem o spolupráci? Napište nám!