Americké národní parky, které musíte vidět a málokdo je zná

Národní parky ve Spojených státech jsou jedinečnými místy, které můžete za velkou louží navštívit. Většina z nás zná dva nebo tři velké, slavné parky. V Americe jich ale najdete mnohem více a většina z nich nabízí úžasné scenérie. Poznejte místa, která se vyplatí navštívit při dovolené ve Spojených státech. Garantujeme, že nebudete litovat.

Everglades a Arches

Národní park Everglades se nachází na Floridě a nejlepší bude, když ho navštívíte mezi březnem a květnem. V létě je na Floridě hodně dusno, a proto nejsou letní prázdniny vhodným obdobím. Při dovolené na Floridě si můžete odskočit z pláže právě sem a podívat se na krásnou přírodu i aligátory. Navíc se zde nachází nejmenší pošta na světě.

Arches je pravý americký park, který najdete ve státě Utah. Nejlepší doba na návštěvu je od května do června, anebo od září do října. O letních prázdninách jsou tu davy turistů. Kromě pravé Ameriky si můžete projít i blízké městečko Moab nebo Monumenth Valley, které se nachází jen kousek na jih od této jedinečné podívané.

Bryce Canyon a Death Valley

V Utahu najdete ještě jeden krásný národní park. Jde o Bryce Canyon, který tvoří pískovcové věže. Budete mít pocit, že se před vámi rozprostírá celé město z malých věžiček. Pro silnou atmosféru jde o jedinečné místo, které byste neměli minout. Doporučujeme kaňon navštívit na jaře nebo na podzim, kdy tam nepotkáte tolik turistů a budete mít místo téměř pro sebe.

Údolí smrti je poměrně známé, ale za návštěvu rozhodně stojí. Navíc ho nebudete mít daleko, jestli pojedete na dovolenou do Kalifornie. Jedná se o jedno z nejteplejších míst ve Spojených státech. S tím musíte počítat. Z tohoto důvodu byste sem měli jet na jaře nebo na podzim a nejlépe vám bude brzy ráno. Najdete zde ale nádhernou scenérii, na kterou nepůjde zapomenout. Do kterého z těchto národních parků byste se nejraději podívali?

Redakce

Redakce

Milujeme cestování a rádi o něm také píšeme. Čtěte náš magazín o cestování a získejte skvělé rady a tipy na dovolenou pro celou rodinu. Máte dotaz nebo zájem o spolupráci? Napište nám!