7 tipů, co navštívit v Karlových Varech

Když se řekne Karlovy Vary, většině z nás se vybaví lázně, filmový festival a luxusní porcelán. Ale toto české lázeňské město nabízí mnohem víc. Pojďme se podívat na sedm skvělých míst, která byste v Karlových Varech rozhodně neměli minout.

Vřídelní kolonáda

V centru Karlových Varů se pyšní jedna z nejznámějších památek – Vřídelní kolonáda. Tato moderní stavba domovním největšímu a nejteplejšímu karlovarskému prameni. Zkuste ochutnat léčivou vodu přímo z pramene, ale pozor, její teplota může dosahovat až 72°C!

Dějiny porcelánu v Karlových Varech

Karlovy Vary jsou neodmyslitelně spojeny s výrobou vysoce kvalitního a světoznámého porcelánu. Navštivte Moserovo sklenářské muzeum nebo továrnu na porcelán Thun, kde uvidíte, jak se z běžné hlíny stává umělecké dílo.

Cesta po stopách Beethovena

Ludwig van Beethoven byl jedním z mnoha významných návštěvníků Karlových Varů. Objevte místa, kde tento slavný skladatel pobýval, a nechte se inspirovat atmosférou, která ovlivňovala jeho tvorbu.

Procházka po lázeňských lesích

Kromě lázeňských procedur je pro Karlovy Vary charakteristická i rozsáhlá lesní oblast, ideální pro relaxační procházky. Vydejte se na jednu z mnoha turistických tras a užijte si klid a čistý vzduch v srdci přírody.

Filmový festival Karlovy Vary

Pokud vás cesta zavede do Karlových Varů v červenci, neměli byste minout jeden z nejvýznamnějších filmových festivalů v Evropě. Festival přináší bohatý program plný filmových projekcí, diskuzí a setkání s filmovými hvězdami.

Lázeňské procedury

A samozřejmě, co by to bylo za návštěvu Karlových Varů bez vyzkoušení tradičních lázeňských procedur? Dopřejte si relaxační koupel, masáž nebo pitnou kúru a načerpejte novou energii.

Gastronomické zážitky

Nakonec se zastavte v některé z místních restaurací a ochutnejte tradiční karlovarské speciality. Ať už jde o karlovarské knedlíky nebo slavný Becherovku, každý gurmán si přijde na své.

Karlovy Vary jsou skvělým místem pro odpočinek, relaxaci a nové zážitky. Ať už hledáte historii, kulturu, přírodu nebo jen chvíli klidu, toto město vás určitě nezklame.

Redakce

Redakce

Milujeme cestování a rádi o něm také píšeme. Čtěte náš magazín o cestování a získejte skvělé rady a tipy na dovolenou pro celou rodinu. Máte dotaz nebo zájem o spolupráci? Napište nám!