7 důvodů proč navštívit Olomouc

Lámete si hlavu kam vyrazit na výlet a láká vás Hanácká metropole? Následujících sedm důvodů vás okamžitě přesvědčí ke koupi jízdenek.

1. Je krásná v zimě i v létě

Před letním žárem vás uchrání četné barokní kostely a paláce. V zimě máte zase důvod zalézt si do jedné z útulných hospůdek a kavárniček. A že jich tu mají!

2. Hlady nezůstanete

Jestli jste někdy slyšeli, že Olomouc má největší počet restaurací na jednoho studenta, tak je to pravda. Studentské město musí snést divoké noční nájezdy i poklidné ranní střízlivění u kafe. A koláčku. A chlebu s tvarůžky!

3. Tvarůžky tu fakt mají

A vážně se jí. Na chlebu s máslem, smažené nebo zapečené v dortu. Nevěříte? Tak je zkuste!

4. Dostanete se sem ze všech stran

Všechny cesty vedou do Říma, ale na Hané na tom taky nejsou špatně. Autem, busem, vlakem, na kole, dokonce i na lodi se do města v pohodě dostanete.

5. Večer se nudit nebudete

Jestli byla tohle vaše poslední výmluva, pak nebyla moc dobře zvolená. Olomouc v noci prostě žije! A vůbec nezáleží na tom, jestli si pod tím představíte komorní koncert nebo nekonečnou jízdu s opicí na rameni.

6. Město žije historií

Všechny ty impozantní barokní chrámy, paláce, ulice i uličky prostě nemůžete minout. Doslova na každém kroku na vás dýchá bohatá historie, ve které lidé normálně žijí.

7. Budete se sem chtít vrátit

Olomouc totiž určitě nestihnete projít celou. Nabízí toho tolik, že to za jednu návštěvu prostě nestihnete. A ona za to určitě stojí!

Redakce

Redakce

Milujeme cestování a rádi o něm také píšeme. Čtěte náš magazín o cestování a získejte skvělé rady a tipy na dovolenou pro celou rodinu. Máte dotaz nebo zájem o spolupráci? Napište nám!