5 základních triků, jak si zabalit kufr na dovolenou

Balení na dovolenou je jednou z nejhorších věcí, které vás čekají před zaslouženým odpočinkem ve vysněné destinaci. Naštěstí existují skvělé triky, které můžete při balení kufru využít. Dostanete do něj mnohem více a budete mít s sebou jen to, co skutečně potřebujete. Poradíme vám, jak se do toho pustit a vždy zaručeně uspět.

Zamyslete se nad tím, co budete dělat

V první řadě se musíte zamyslet nad tím, kam jedete a co tam budete dělat. Záleží na tom, jestli jedete pod stan nebo do luxusního hotelu. Stejně tak bude rozdíl v tom, jestli budete uprostřed velkoměsta nebo na horách. Podle toho vždy zvolte oděvy, boty i zbytek vybavení.

Soustřeďte se na oblíbené kousky a snížení hmotnosti

Oblečení a boty jsou hlavní součástí vašeho kufru. Vždy volte kousky, které budou dohromady ladit. Díky tomu si nebudete muset vybírat, ani balit zbytečně mnoho oblečení. To samé platí také u bot nebo šperků. Nezapomeňte na funkční oblečení, neutrální barvy a funkční obuv.

Až budete balit, myslete také na hmotnost zavazadla a materiál oblečení. Bavlněné šortky budou lepší než džínové. Lehké letní šaty zase mnohem lepší než pouzdrové nebo džínové šaty. Stejně postupujte u kosmetiky. Zvolte malá balení, která jsou určena na cestování. Budete mít v kufru více místa a kompletně sbalené zavazadlo bude mnohem lehčí.

Před balením vyložte vše před sebe

Skvělý tip, který vám hodně pomůže, že rozložit vše na postel. Dokud to neuděláte, nebudete mít tušení, kolik toho ve skutečnosti s sebou berete. Nezapomínejte také na seznam věcí, které si na dovolenou chcete vzít. Díky tomu na nic nezapomenete a uvidíte černé na bílém, že máte jen důležité položky.

Skládejte věci do kufru krok za krokem

Existuje jasný postup, podle kterého byste měli balit. Nejdříve do kufru dejte boty, tašku s kosmetikou, knihy, spodní prádlo, kalhoty a nakonec svršky. Tímto způsobem ušetříte hodně místa. Nezapomeňte vše smotat do roliček a umístit těsně k sobě. Uvidíte, že se kufr najednou bude zdát nekonečný!

Redakce

Redakce

Milujeme cestování a rádi o něm také píšeme. Čtěte náš magazín o cestování a získejte skvělé rady a tipy na dovolenou pro celou rodinu. Máte dotaz nebo zájem o spolupráci? Napište nám!